banner117

Savcılık İtiraz Edince Tutuklama Emri Çıkarıldı

Engelli adamı darp edip öldürdü iddiasıyla gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı…

Savcılık İtiraz Edince Tutuklama Emri Çıkarıldı
banner187


Tutuklanma talebi kabul edildi

Hendek Cumhuriyet Başsavcılığının itiraz etmesi üzerine K.A. için tutuklama emri çıkarıldı.

Ne Olmuştu?

15 Ağustos’ta Hendek Bayraktepe Mahallesinde meydana gelen olayda, iddialara göre zihinsel engelli Recep Öğrek’in cihazı bir çocuk tarafından bozuluyor ve Öğrek cihazı tamir ettiriyor.

Ancak aynı çocuk cihazı tekrar bozuyor ve cihaz tamir edilemez duruma geldiği için Öğrek çocuğu Babasına şikâyet edeceğini söyleyerek çocuğun babasının yanına gidiyor.

Yaşananların ardından zihinsel engelli Recep Öğrek cihazı bozan çocuğun babası ile görüşmeye gidiyor. Görüşme esnasında çıkan tartışma sonucu zihinsel engelli Recep Öğrek darp edilerek yaralanıyor.

Saldırı sonucu ağır yaralanan Öğrek, hayatını kaybetti. Olay sonrası Hendek Emniyeti tarafından Recep Öğrek’i darp ettiği iddiasıyla sabah saatlerinde gözaltına alınan K.A., adli kontrol ve yurt dışı yasağı ile serbest bırakıldı.

 

Savcılık Karara İtiraz Etti

Hendek Cumhuriyet Başsavcılığı, mahkemenin verdiği karara tekrar itiraz ederek tutuklanma talebiyle mahkemeye başvurdu. Mahkemece adli kontrol ve yurt dışı yasağı ile serbest bırakılan K.A. için Savcılığın itirazı üzerine K.A., hakkında yakalama emri çıkarıldı. Karar ardından şüpheli K.A.’nın yakalama çalışmaları için çalışma başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2020, 21:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ceylan güler.
Ceylan güler. - 9 ay Önce

adalete bak günahsız insanları tutukluyorlar darp sonucu ölmüş insanı darp eden kişiyi adlî kontrol şartıyla salıyorlar.şimdi bulun bakalım adamı. ya bu ülkede adelet bitmiş

banner83

banner184