Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, Hendek Belediyesi tarafından hataya geçirilen Rasimpaşa Park ve 112 Acil İstasyonu açılış törenine katıldı.
Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğünün hazırladığı Konferans,Hendek Belediyesinin katkıları ile 19 Aralık 2023 tarihinde Hendek Ticaret Merkezinde gerçekleştirildi.
Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğünün koordinasyonuyla Sakarya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda, Eğitim Fakültesi öğrencileri ,Hendek Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve Hendek Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılımı ile gençlerde Lösemi Hastalığı Farkındalığı geliştirildi.
Halk arasında felç olarak bilinen inme vakalarında erken müdahalenin çok önemli olduğu dile getiren uzmanlar, inme belirtileri görülmesi halinde hızlı bir şekilde 112’ye haber verilmesi uyarısında bulundu.
Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğünün Ekim ayı etkinlikleri kapsamında 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü ve 1-31 Ekim Meme kanseri farkındalık etkinlikleri dolayısıyla Hendek Belediyesinin katkıları ile düzenlediği etkinlik vatandaşların yüksek ilgi ve katılımlarıyla gerçekleştirildi.
Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğünün düzenlediği 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü kapsamındaki "Mor Zamanlar " yürüyüş ve farkındalık etkinliği renkli bir katılımla gerçekleştirildi.
Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü 3-9 Eylül tarihleri arasında farkındalık geliştirmek amacıyla kutlanan Halk Sağlığı Haftası kapsamında toplumu bilgilendirmek üzere bir etkinlik düzenledi.
Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü Sırma Grup İçecek Sanayi yönetici ve çalışanlarına yönelik sağlık ilişkili başlıklarda çok boyutlu bir eğitim gerçekleştirdi.
Sakarya İl Göç İdaresi Uyum ve İletişim Grup Başkanlığı Hendek Sosyal Hizmetler Müdürlüğü konferans salonunda göçmen ve mültecilere yönelik “Kadın Sağlığı ve Hijyen Alışkanlıkları “ konulu bir konferans gerçekleştirdi.
Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) Kulak Burun Boğaz (KBB) Kliniğine bağlı İşitme, Denge ve Konuşma Merkezi, İstasyon Ek Binasında hizmet vermeye başladı.
Bebek ve çocuklarda aşı ile önlenebilir hastalıkların ortaya çıkışını engellemek ve hastalıklardan kaynaklanan ölümlerin ,sakatlıkların önüne geçmek ile ilgili toplumun farkındalık düzeyinin yükseltilmesi amacıyla Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından “Çocuk Sağlığı ve Aşı Uygulamaları Konferansı” düzenlendi.
Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Birimi Hendek Kapalı Pazar yerinde stant oluşturarak Türkiye Halk Sağlığı Kurumunun Yenidoğan İşitme Tarama Programı kapsamında toplumumuzu bilgilendirmiştir.
Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Hendek Devlet Hastanesi başta olmak üzere, Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü, Hendek Sağlıklı Hayat Merkezi ve Hendek'te bulunan Aile Sağlığı Merkezlerinde görev yapan sağlık çalışanlarını ziyaret ederek bayramlarını kutladı.