Babaoğlu Öğrencilerle Buluştu

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Hendek Meslek Yüksek Okulu’nun 2022 - 2023 Eğitim Öğretim yılının ilk ders etkinliği Hendek Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda Başkan Babaoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.

Babaoğlu Öğrencilerle Buluştu

Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Hendek Meslek Yüksek Okulu’nun 2022 - 2023 Eğitim Öğretim yılının ilk ders etkinliği Hendek Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti. Programa Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, SUBÜ Hendek Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Nihat Kurt, Öğretim görevlileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Kurt’tan Babaoğluna Teşekkür

SUBÜ Hendek Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Nihat Kurt tarafından Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’na destek ve katkılarından dolayı teşekkür belgesi ve çiçek takdim edildi. Etkinlik sonunda okul bahçesinde Hendek Belediyesi ekipleri tarafından öğrencilere yemek ve tatlı ikramında bulunuldu. Bir süre öğrencilerle sohbet edip zaman geçiren Başkan Babaoğlu her zaman öğrencilerimizin yanındayız mesajı verdi.

Babaoğlu: Hendek’imiz Çok Güzel

İlk ders etkinliğinde çeşitli paylaşımlarda bulunup öğrencilerle konuşan Başkan Babaoğlu, “ Öncelikle Sakarya’mıza, Hendek’imize hoş geldiniz. İlçemiz Türkiye’nin sanayi ve ticaret merkezi olan Marmara Bölgesi’nde, stratejik bir konumda yer almaktadır. İlçemizde konut, sanayi, ticaret, eğitim-kültür, sosyal donatı ve rekreasyon alanları gibi kentsel fonksiyonlar, uyumlu ve dengeli bir şekilde planlamada yerlerini almışlardır.

Tarihi ve kültürü ile kadim bir huzur şehri olan Hendek’imiz sanayisi, tarımı ve doğal güzellikleri başta olmak üzere eğitimde, kültürde, sporda ve sanatta fark yaratmaktadır. Turizm cenneti olan Hendek, doğal kaynakları ve derelerinin yanı sıra Çiğdem, Dikmen, Keremali yaylaları, Çamlıca Göl Yayla ile Selman Dede Mesire alanında binlerce doğa tutkununu yılın her mevsimi misafir etmektedir. 86 bini aşan nüfusu ile Sakarya’nın gözbebeği konumdayız.

Coğrafi olarak çok güzel bir konumda bulunan ilçemiz İstanbul’a 150 km, Ankara’ya 270 km uzaklıktadır. Büyük metropol şehirlerin yanı sıra Düzce, Bolu, Gebze gibi şehirlere de konumu itibari ile yakın bulunuyor. İlk görüşte İlçemizi ve Hendek Kampüsümüzü küçük bulmuş olabilirsiniz fakat gezdikçe dolaştıkça ve Hendek’i tanıdıkça daha da seveceğinizi düşünüyorum. Hepinize yeni eğitim hayatınızda başarılar diliyorum” dedi.

Hendek Belediyesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184