Gece Operasyonuna Tepki, Anadolu Lisesi Nöbetinde 4. Gün

Hendek’te yıkımı planlanan Hendek Anadolu Lisesi önünde Öğrenci ve Velilerin nöbeti devam ediyor.

Öğrenci ve Velilerin Hendek Anadolu Lisesi önündeki bekleyişi sürüyor.

2022/2023 Eğitim Öğretim yılının başladığı 12 Eylül’den bu yana her sabah Hendek Anadolu Lisesi önünde bir araya gelen Öğrenci ve Veliler her sabah İstiklal Marşı okumalarının ardından Okul giriş ve çıkış kapıları önünde tepkilerini dile getirmeye devam ediyorlar.

Öğrencilerimiz mağdur

Eğitim-Öğretim yılının Pazartesi günü başladığını ve Öğrencilerin ders başı yaptıklarını belirten Veliler kendi çocuklarının halen ders başı yapmadıklarını ve eğitimden mahrum kaldıklarını belirterek mağduriyetlerinin giderilmesini talep ediyorlar.

Gece operasyonuna tepki

Okuldan sıraların gece saatlerinde çıkartılmaya çalışıldığını belirten Veliler, verecekleri cevapları olmadığı için Okulu gece boşaltmaya çalışıyorlar. Yangından mal mı kaçıyorlar anlam veremiyoruz ayrıca sıraları da Öğrencilere taşıtıyorlar. Bizlere verecekleri bir cevapları yok o yüzden gecenin karanlığından faydalanmak istediler ama olmadı. Onu da geçtik Öğrencilere sıra taşıtma emrini kim verdi, cevabını kim verebilecek diyerek yapılan gece operasyonuna tepkilerini dile getirdiler.

Mücadelemizi sürdüreceğiz

Çocuklarının Eğitim-Öğretim haklarının elinden alındığını ve mağduriyet yaşadıklarını belirten Veliler, bizler evlatlarımız için mücadelemizi sürdüreceğiz. Yetkililerimiz net bir açıklama yapmıyor. Öğrencilerimiz Okula gidemiyor ve Eğitimden geri kalıyor. Sesimizi daha nasıl duyuracağız, İlçemizde sahipsiz kaldık ifadelerine yer verdiler.

Alkışlarla tepki gösterdiler

Her sabah olduğu gibi İstiklal Marşı okunmasının ardından Okul önünden başlayarak Muammer Sencer Caddesi üzerinden alkışlar eşliğinde yürüyen Öğrenci ve Veliler tepkilerini alkışlarla dile getirdiler.

Öğrenciler’den tepki pankartı

Okullarının yıkım kararı sonrası mağdur olduklarını belirten Öğrenciler hazırladıkları pankartları Okul giriş kapısına asarak tepkilerini dile getirirken, eğitim haklarının ellerinden alındığını belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2022, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184