banner117

Güvenli İnternet Kullanımı Semineri Yapıldı

Hendek İlçe milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Sakarya Üniversitesi ve Yenimahalle Anaokulu işbirliği ile zoom programı üzerinden çevrimiçi seminer düzenlendi.

Güvenli İnternet Kullanımı Semineri Yapıldı
banner187

Eğitim Seminerine, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Tuncay Alioğlu, Yenimahalle Anaokulu Müdürü Nuriye Ünal ve İlçemizdeki tüm okulöncesi öğretmenleri katıldı. Moderatörlüğünü Yenimahalle Anaokulu Okulöncesi öğretmeni Aslı Serdaroğlu’ nun yaptığı seminerde, Sakarya Üniversitesi eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Zeliha Demir Kaymak sunum gerçekleştirdi.

Öğretmenlerimizle, Uzaktan eğitim sürecinde güvenli internet kullanımı, medya kullanımı, bu platformlarda yaşanabilecek sıkıntılar, dikkat edilmesi gereken hususlar ve  “Dijital Ayak İzi” kavramı ile ilgili bilgiler verilirken, güvenli internet ile ilgili kaynaklar ve faydalı olabilecek linkler paylaşıldı.

Şube Müdürü Tuncay Alioğlu yaptığı kapanış konuşmasında; düzenlenen bu faydalı etkinlik için Yenimahalle Anaokulu Ekibine teşekkür etti ve öğretmenlerimizi bilgilendiren ve de velilerimizde bilinç uyandıran bu tür etkinliklerin devamının faydalı sonuçlar doğuracağını söyledi. Okul Müdürü Nuriye Ünal da Okulöncesi Eğitimde yenilikçi yaklaşımlar ve teknoloji kullanımı ile ilgili faaliyetlerin önemine dikkat çekerek seminere katılım gösteren herkese teşekkürlerini sundu ve etkinlik bu şekilde sonlandı.

YORUM EKLE

banner83

banner184