Hendek MYO Öğrencileri Teknik Gezi İçin Düzce’deydi

SUBÜ Hendek MYO Mobilya ve Dekorasyon Programı öğrencileri, düzenlenen teknik gezi ile Kelebek Mobilya’nın Düzce’de bulunan fabrikasını ziyaret etti.

Hendek MYO Öğrencileri Teknik Gezi İçin Düzce’deydi

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Hendek Meslek Yüksekokulu Mobilya ve Dekorasyon Programı öğrencilerine yönelik olarak Kelebek Mobilya’nın Düzce’de bulunan fabrikasına teknik gezi düzenlendi.

Programın öğretim elemanlarının yer aldığı teknik gezide fabrikanın İnsan Kaynakları Sorumlusu Aslı Aslan tarafından firmanın tanıtımı yapıldı. Tanıtımda, Kelebek Mobilya’nın Türkiye'nin ilk panel mobilya ve mutfak üreticisi olduğuna dikkat çekildi.

İlk fabrikasının ise 1935 yılında uçakların kanatları için kontrplak üretmek amacıyla İstanbul Haliç’te kurulduğu bilgisi verildi. Düzce’deki fabrikada ise 40 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 186 bin metrekarelik alanda mutfak ve banyo da dâhil olmak üzere mobilya üretildiği belirtildi.

Üretim Şefi Ruhi Bacanak fabrikanın üretim alanlarını öğrencilere gezdirdi.

Teknik gezi ile okudukları programa ilişkin uygulamaları görme imkânı yakalayan öğrenciler, fabrika yetkililerine soru soruma imkânı da yakaladı. SUBÜ teknik gezilerle öğrencilerinin iş dünyasını yakından görmesini teşvik ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184