Yks Kalemleri Köy Okullarına Bağışlandı

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Sakarya Gençlik Merkezi, Hendek Gençlik Merkezi ve Serdivan Gençlik Merkezi, “Genç Dönüşüm” projesi kapsamında, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) birinci ve ikinci oturumu sonrasında sınavdan çıkan öğrencilerin kalemleri, Gençlik Merkezleri gönüllü gençleri tarafından köy okullarına ulaştırılmak üzere toplandı.

Yks Kalemleri Köy Okullarına Bağışlandı

Gençlik ve Spor Bakanlığınca başlatılan “Genç Dönüşüm” projesi çerçevesinde,  Hendek Gençlik Merkezi, Sakarya Gençlik Merkezi gönüllüleri ve ‘Anadoluyuz Biz’ projesi ile Ankara’dan Sakarya’ya gelen Gençlik Merkezi gönüllü gençleri,  YKS birinci ve ikinci oturumunun yapıldığı okulların çıkış kapısının yanında stant kurdu. Sınava giren öğrencilerin kalemlerini toplayarak sınav yerlerinde açılan stant kutularına bıraktılar.

Gönüllü gençler okul çıkışında sınavda ter döken çocuklarını bekleyen velilere de meyve suyu, kek ve bisküvi ikramında bulundu.

Anadoluyuz Biz projesi kapsamında Ankara’dan Sakarya iline gelen 40 Gönüllü Genç  topladıkları kalemleri Taraklı’da esnafa ve çocuklara dağıttılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184