Kadın Üreticilere Başkan Babaoğlu’ndan Destek

Kalayık mahallesinde girişimci kadınların kurduğu S.S.Kalayık Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifiyle süt ürünleri imalatı yapan kadınlara bir destekte Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’ndan geldi.

Kadın Üreticilere Başkan Babaoğlu’ndan Destek

Babaoğlu’nun talimatıyla kadınların üretim yapabileceği tesisin inşasına başlanıldı.

Kadınlar Üretiyor

Mahallelerde sürdürdüğü alt ve üst yapı çalışmalarına ara vermeden devam Hendek Belediyesine bağlı ekipler, diğer yandan da mahallelerden gelen talepler doğrultusunda çalışmalarını yönlendiriyor. Bunun son örneği de mahalleli kadınların işbirliğinde Kalayık Mahallesinde hayat buluyor. Kurulan kooperatifle birlikte kadınlar evlerinde ürettikleri peynir, yağ ve benzeri süt ürünlerini satışa sunuyor. Kadınlar şimdi belediye ile birlikte hazırlanan projeyle peynir üretim tesisine kavuşacak.

Tesis İnşaatı Başladı

S.S.Kalayık Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin kurulmasının ardından Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, kooperatif üyesi olan kadınların taleplerine duyarsız kalmayarak önemli bir çalışmayı başlattı. Bu doğrultuda kooperatifle birlikte kadınların süt ürünleri imalatını yapabilecekleri bir üretim tesisi yapılmaya başlandı. Yapılan ortaklaşa çalışma kapsamında 104 metrekarelik alanda projelendirme, kazı çalışması ve temel işi belediye ekipleri tarafından üstlenildi.

Pozitif Ayrımcılık

Kadınların üretime dahil olarak yaptığı çalışmayı desteklediklerini anlatan Başkan Babaoğlu, “Kadınlarımız ekonomide bende varım diyerek bir yola çıktılar. Ekonomiye sağladıkları katma değerle, ürettiklerini satarak gelir elde eden Kalayıklı kadınlarımız şimdiden örnek oldular. Kendilerini kutluyorum. Çıktıkları bu yolda bize ilettikleri makul taleplerine duyarsız kalmadık. Kadın girişimini çok önemsiyor, destekliyoruz. Kooperatife ait bir üretim tesisi inşa ediliyor. İnşa sürecinde destek vereceğiz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184