banner117

Sakarya'ya Fuar Dopingi

Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, ilk kez düzenlenecek Sakarya Tarım Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarı ile kent ekonomisine canlılık geleceğini söyledi.

Sakarya'ya Fuar Dopingi
banner187


Sakarya Ticaret Borsası'nın himayesinde GL Platform tarafından Hendek çok Amaçlı Fuar Alanında düzenlenecek Sakarya 1. Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı, 90 bin ziyaretçi ile 5 binin üzerinde alıcıyı ağırlayacak, 160 marka ise ürünlerini sergileyecek.

Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, arımsal ürünlerle bir çok ilden çok daha fazla katma değer sağladıklarına dikkat çekerek, zorlaşan rekabet nedeniyle artık kaliteli mal/hizmet üretmek başarı için yeterli olmuyor. Üreticinin tüketici ile yakın temas kurarak ürettiğini tanıtabilmesi büyük önem arz ediyor. Bu noktada düzenleyeceğimiz fuar, teknolojiyi üretenler ile kullananlar arasında bir köprü vazifesi görecek dedi.

Sakarya sahip çıkmalı

Fuara bu açıdan herkesin sahip çıkması gerektiğini ifade eden Sarı, ilkini bu sene gerçekleştireceğimiz fuarımızı sürdürülebilir kılmak için her kesimin fuarı sahiplenmesini bekliyoruz. Sahiplenelim ki bizimde herkes tarafından bilinen marka bir fuarımız olsun. Sakarya 1. Tarım Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarımız ilimizin sosyal ve kültürel gelişime, özellikle de ilimizin tanıtımı noktasında ciddi anlamda katkılar sağlayarak pazarlanma ve imaj oluşturmada önemli bir işlev üstlenecektir diye konuştu.

Yaşam Toprakta filizlenir

Sarı ayrıca tarım Fuarı aracılığıyla tarıma uygun toprakların azaldığına da dikkat çekmek istediklerini belirterek, biz Sakarya Ticaret Borsası olarak kendimizi tarım topraklarının heba edilmemesine adadık. Bu konuda değerli üniversite hocalarımız, paydaşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ile çalışmalarımız devam ediyor. Bizler, tarımın ve toprağın sürdürülebilirliğinden yanayız. Gelin bu güzel toprakları torunlarımıza daha yaşanabilir dünyada yaşamaları için miras bırakalım. Mottomuz "Toprağın dosta ihtiyacı var, ona dostça davranalım" olsun. Unutmayalım toprak yoksa hayat yok. Yaşam toprakta filizlenir ifadelerini kullandı.


Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2018, 11:30
YORUM EKLE

banner83

banner184