12. Fermalı Av Köpekleri Mera Ve Güzellik Yarışması Başlıyor

Hendek Belediyesi ile Hendek Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü’nün ortaklaşa yaptığı çalışma kapsamında 12. Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması ve Kovucu Irklar Güzellik yarışması 8 Mayıs Pazar günü Hendek Çakallık mevkiinde yapılacak. Yarın ise yarışmacılar hazırlıklarını yapıp Pazar gününe hazırlanacak

12. Fermalı Av Köpekleri Mera Ve Güzellik Yarışması Başlıyor

Dev Organizasyonda Hazırlıklar Tamam

Hendek Belediyesi ile Hendek Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği 12. Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması ve Kovucu Irklar Güzellik yarışması 7 Mayıs Cumartesi günü başlıyor. 7 – 8 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan organizasyonda yarışmalar 8 Mayıs Pazar Günü saat 08.00’da başlayacak. Yarışma Türkiye'nin en büyük avcı bayramına ev sahipliği yapacak.

Bu kapsamda 12. Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması ve Kovucu Irklar Güzellik yarışması için Hendek’te kurulan komitenin çalışmalarında son aşamaya geldiği duyurulurken, yarışmaya katılımın tamamen ücretsiz olduğu tekrardan hatırlatıldı.

Yarışmalar 8 Mayıs Pazar Günü

Hendek Belediyesinden yapılan açıklamada 12. Fermalı Av Köpekleri Mera Yarışması ve Kovucu Irklar Güzellik yarışması için hazırlıkların son aşamaya geldiği ifade edilirken, yarışmacıların son hazırlıkları için 7 Mayıs Cumartesi günü alanda toplanacağı, 8 Mayıs Pazar sabahı saat 08.00'da yarışmanın başlayacağı duyuruldu.

Yarışma kuş köpekleri 4 kategori, kovucu ırklar 4 kategori olarak toplamda 8 kategoride yapılacak. Genç köpekler 8 ay ve üzeri yetişkin köpekler ise 16 ayın üstünde olacak. Her yarışmacının yanında köpeğinin aşılarının yapıldığını gösteren kimlikleri bulunması zorunlu olup, finale kalmak için her köpeğin 5 dakikada kuşu bulması ve kuşa ferma vermesi gerekecek. Baraj puanını toplayan köpekler finale çıkmaya hak kazanırken, ferma vermeyen köpekler yarışmadan elenecek.

Kayıtlar Pazar Sabahı Alanda Yapılacak

Yarışma için kayıtların 8 Mayıs Pazar günü Çakallık mevkiindeki alanda kurulacak olan kayıt masasında saat 08.00’de başlayacağı ifade edilirken, alanda görevli olan veterinerlerin yarışmaya katılacak olan köpeklere yönelik kuduz ve diğer kontrolleri yapılacak. Yarışmada derece alan yarışmacılara av tüfeği, avcılık malzemeleri, köpek mamaları ve çeşitli hediyeler verilecek.

Hendek Belediyesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184