banner117

12 Haziran’da Cuma Namazı İçin Statta Buluşuyoruz

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanan normalleşme planının ardından bir değişiklik olmazsa 12 Haziran’daki Cuma namazının Hendek Atatürk Stadyumunda kılınacağını söyledi

12 Haziran’da Cuma Namazı İçin Statta Buluşuyoruz
banner187


Açıklanan normalleşme planı kapsamında 12 Haziran Cuma günü Cuma namazlarının cami dışında açık alanlarda kılınmaya başlanması, vakit namazlarının fiziki mesafe korunmak, maske kullanılmak şartıyla uygun görülen cami ve mescitlerde cemaatle kılınmaya başlanması ve vaaz-irşat hizmetlerine başlanması planlanıyor.

Şehir stadı

Başkan Babaoğlu, normalleşme planının açıklanmasıyla birlikte sosyal medya ve vatandaşlardan gelen talepler üzerine Cuma namazının Hendek Atatürk Stadında kılınacağı duyuruldu. Babaoğlu, tarihte bir değişiklik olmaz ise şehir stadında Cuma namazını hep birlikte eda edeceğiz dedi. Babaoğlu’nun sosyal medyadan yaptığı duyuru büyük beğeni topladı.

Hazırlık başladı

Hendek Belediyesi ve Hendek Müftülüğü, Cuma namazının Hendek Belediyesi Atatürk Stadyumunda kılınması için hazırlıklara başladı. Sosyal mesafe kuralının uygulanacağı Cuma namazında tüm tedbirler alınarak stat hazır hale getirilecek. Hazırlıklar başlarken detayların önümüzdeki günlerde açıklanacağı duyuruldu.


Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2020, 10:40
YORUM EKLE

banner83

banner184