banner117

17 Ağustos’a Anlamlı Etkinlik

17 Ağustos 1999 depreminin 21. yılında toplumsal bir farkındalık oluşturmak amacıyla, Sakarya, Kocaeli ve Düzceli bisiklet tutkunları Hendek’te buluştu.

17 Ağustos’a Anlamlı Etkinlik
banner187


17 Ağustos Marmara Depremi’nin 21. yıldönümü nedeniyle Kızılay tarafından organize edilen farkındalık sürüşü Hendek’ten başlarken, farklı İl ve İlçelerden gelen bisiklet tutkunları, protokol üyeleriyle birlikte pedal çevirdi.
Türk Kızılayı koordinesinde, Hendek Belediyesinin destekleriyle düzenlenen etkinliğe Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Kızılay Başkanı Dr. Kerem Kınık, Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim Altan, Kızılay Hendek Temsilciliği Koordinatörü Sami Bağdatlı ve çok sayıda bisiklet tutkunu katılım sağladı.
Kızılay Başkanı

Kısa bir konuşma yapan Kızılay Başkanı Kerem Kınık, Afetler maalesef bu ülkenin gerçeği. Tekrar bu acıları yaşamamak için hazırlıklı olmak için bir aradayız. Bir taraftan biyolojik afeti bir taraftan diğer afet risklerini yaşıyoruz. Bugün hayata tutunmak için, hazır olmamız için yapmamız gerekenleri hatırlatacağız ve her an olabilecek afet riskine karşı farkındalık oluşturup vatandaşlarımızı bilinçlendireceğiz. Hepimizin bu afetlere hazır olması gerekiyor dedi.
Turgut Babaoğlu

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ise, asrın felaketinin 21.yılında, kaybettiğimiz canları ve o geceyi asla unutmadık. Unutmamız da mümkün değil. Depreme ve afetlere karşı farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen bu etkinliğe katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Babaoğlu, tüm deprem şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet dilerken, “Yaşadığımız bu felaket bize acı dolu dersler verdi. Rabbim devletimizi ve milletimizi korusun dedi.
Halil İbrahim Acır

Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, bu büyük depremin bizim için uyarıcı olmasını ve kurallara riayet etmemiz gerektiğini ifade etmek istiyorum. Kızılay Genel Müdürlüğü bugün burada farkındalık oluşturmak için bu etkinliği gerçekleştirdi. Böyle bir farkındalık etkinliği gerçekleştirdiği için Kızılay Genel Müdürlüğüne teşekkür ediyorum dedi.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri ve bisiklet tutkunları Erenler Sakaryapark’a kadar pedal çevirmek için Hendek’ten yola çıktı.


Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2020, 14:31
YORUM EKLE

banner83

banner184