19 Mayıs Hendek’te Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Hendek’te düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

19 Mayıs Hendek’te Coşkuyla Kutlandı

Hendek Kaymakamlığı önünden Cumhuriyet Meydanına kadar süren Gençlik Yürüyüşü ile başlayan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Hendek Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile devam ederken, kutlamalar Hendek Yeni Kapalı Spor Salonunda son buldu.

Gençlik yürüyüşü

Hendek Kaymakamlığı önünde toplanan İlçe protokolü, öğretmen ve öğrencilerden oluşan kortej Muammer Sencer Caddesi istikametinden Cumhuriyet Meydanına kadar Dev Türk Bayrağı ve Atatürk Bayrağı eşliğinde yürüyerek halkı selamlarken, düzenlenen Gençlik Yürüyüşü vatandaşlar tarafından büyük beğeni aldı.

Çelenk törenine yoğun ilgi

Hendek Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Çelenk sunma törenine Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Yenilmez, Hendek İlçe Emniyet Müdürü vekili Serkan Duran, Hendek İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Süleyman Sercan Candan, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Askeri erkan, Bürokratlar, Daire müdürleri, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Muhtarlar, Okul müdürleri, Öğretmenler ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı. Hendek İlçe Gençlik ve Spor Müdürünün anıta çelenk sunmasının ardından törende saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okunarak Cumhuriyet Meydanındaki tören son bulurken, Cumhuriyet Meydanındaki çelenk töreni sonrası İlçe protokolü ve vatandaşlar Hendek Yeni Spor Salonunda düzenlenen etkinliklere katıldı.

SAKE’ye büyük alkış

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde Sakarya Arama Kurtarma Ekibi (SAKE) Üyeleri tarafından Spor Salonu çatısından dev Türk Bayrağı ve Atatürk Posteri gösterisi  ile başlayan etkinlik törene katılanlar tarafından beğeniyle izlenirken daha sonra Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır ve Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu halkı selamladı.

Etkinlikler ilgiyle izlendi

Hendek İlçe Spor Müdürü Süleyman Akıcı tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından, Hendek Anadolu Kalkınma Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Hendek Anadolu lisesi öğrenciler tarafından şiirler okundu.

Halk Eğitim merkezi folklor ekibi, Hendek Jimnastik Spor Kulübü sporcuları, Hendek Taekwondo Kulübü sporcuları ve Hendek İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri tarafından jimnastik gösterileri yapıldı.

Gösteriler sonrası etkinlikler kapsamında İlçede yapılan yarışmalarda dereceye giren Öğrencilere İlçe Protokolü tarafından hediyeleri takdim edilmesinin ardından tören sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2023, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184