19 Mayıs Hendek´te Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Hendek Kaymakamlığı önünden Cumhuriyet Meydanına kadar süren Gençlik Yürüyüşü ile başladı.

19 Mayıs Hendek´te Coşkuyla Kutlandı

Yürüyüşün ardından Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile devam edip, Yeni Spor Salonunda son buldu.

Gençlik Yürüyüşü

19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları İlçe Protokolü ve Öğrencilerin katılımıyla Gençlik Yürüyüşüyle başladı. Hendek Kaymakamlığı önünde toplanan İlçe protokolü ve öğrenciler ve sporculardan oluşan kortej, Muammer Sencer Caddesi istikametinden Cumhuriyet Meydanına kadar yürüyerek halkı selamladı. Dev Türk Bayrağı ve Atatürk Bayrağı eşliğinde yürüyen kortej Cumhuriyet Meydanında son buldu.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Çelenk sunma törenine Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, İlçe Emniyet Müdürü Mesut EYİGÜN, İlçe Jandarma Komutanı Süleyman Sercan Candan, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Askeri erkan, Bürokratlar, Daire müdürleri, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Muhtarlar, Okul müdürleri, Öğretmenler, sporcular ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Anıta Çelenk Sunuldu
Hendek Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yavuz Selim Yılmaz’ ın, anıta çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okunarak Cumhuriyet Meydanındaki tören son buldu.

Kutlamalar Yeni Spor Salonunda Devam Etti

Cumhuriyet Meydanındaki çelenk sunma töreni sonrası İlçe protokolü ve vatandaşlar Hendek Yeni Spor Salonunda düzenlenen etkinliklere katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır ve Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, halkı selamladı. Hendek Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yavuz Selim Yılmaz tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

 Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okunarak Hendek Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibi, Eğitim Fakültesi Folklor Ekibi ve İmge Okulu Folklor ekipleri tarafından halk oyunları gösterileri sergilendi.

 Hendek Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Cimnastik Kulübü, Hendek İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Hendek Cimnastik Spor Kulübü ve Aras Derin Spor Kulübü sporcuları tarafından Jimnastik - Karate gösterileri yapıldı ve 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2024, 21:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184