Babaoğlu ve Öğrenciler Can Dostlarını Ziyaret Etti

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve Ziya Gökalp Ortaokulu Öğrencileri Hendek Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.

Babaoğlu ve Öğrenciler Can Dostlarını Ziyaret Etti

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve Hendek Ziya Gökalp Ortaokulu Öğrencileri tarafından ‘4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ kapsamında Hendek Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevine ziyaret gerçekleştirildi.

Ziyarete çok sayıda öğrenci öğretmenleriyle birlikte katılırken, Geçici Bakımevinde bulunan can dostlarını kucaklayıp sevgi gösterisinde bulunan öğrenciler ayrıca can dostlarına mama ve su ikram ettiler.

Öğrencileri Bilgilendirdi

Ziyarette öğrencileri yalnız bırakmayan Başkan Babaoğlu, öğretmenlere ve öğrencilere Hendek Belediyesinin bünyesinde bulunan Sokak Hayvanlar Geçici Bakımevi ile alakalı bilgiler verdi. Başkan Babaoğlu, “Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezimizde 830 can dostumuzu misafir ediliyor. Şu ana kadar merkezimizde 500 cana kuduz aşıları yapıldı. Göreve geldiğimiz günden bu güne 510 can dostumuzu ise yeni yuvalarına kavuşturduk” dedi. Başkan Babaoğlu ayrıca ilçe merkezinde 15 adet mama evi de oluşturduklarını” ifade etti.

Babaoğlu: Çocuklarımıza Hayvan Sevgisini Aşılıyalım

Hayvanların da insanlar kadar doğada yaşama hakları olduğunun ve hayvanları sevebilmenin, onlara yardım edebilmenin insanların en büyük yeteneği olduğunun ve bu bilincin erken yaşlarda kazanılmasının önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Babaoğlu,” Barınağımızdaki hayvanların kendilerini doğal ortamda hissetmeleri ve güvenli bir şekilde yaşayabilmeleri adına özveriyle çalışıyoruz. Can dostlarımızı barınağımızda tedavi ediyor, bakımlarını yapıyor ve onları yaşama alanları olan doğaya tekrar geri bırakıyoruz. Hayvanlara olan sevgimizi sadece bir gün değil her gün göstermeliyiz. Barınağımızı ziyaret edip can dostlarımıza mama ikramında ve sevgi gösterisinde bulunan tüm öğrencilerimize ve yavrularımıza hayvan sevgisini öğreten siz değerli öğretmenlerimize de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Hendek Belediyesi

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2022, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184