banner117

Babaoğlu'ndan 3 Mayıs Mesajı

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu 3 Mayıs Türk Milliyetçileri Gününü kutladı.

Babaoğlu'ndan 3 Mayıs Mesajı
banner187


3 Mayıs, Büyük Türk Milleti için uyanışın adı ve muhteşem bir mücadelenin unutulmayacak anısı diğer tabirle müstesna bir gurur abidesidir.

3 Mayıs Milliyetçiler günü, Merhum Hüseyin Nihal Atsız’ın ifadesiyle, Türkçülerin ıstırabı ile yoğrulmuş bir dönüm günüdür. Baskı ve dayatmaların reddedildiği, 3 Mayıs 1944’te tertemiz vicdanlı milliyetçi gençlerin milli şuurla başlattığı haklı direniş, her türlü işkence ve eziyetle örselenmeye çalışılmıştır. O yıllarda inançları ve fikirleri vesilesiyle tutuklanan 24 milliyetçi kahraman vatan evladı, Türkçülük ülkülerinden dolayı zulme reva görülmüştür.

Milli ve Ahlaki Tavır

3 Mayıs; işkenceye, zulme ve zalime karşı, iman dolu yüreklerin meydan okumasıdır. Çileler bizim rütbemizdir diyen Türk Milliyetçileri 76 yıl önce vatan ve millet sevdası için her şeyden vazgeçmiş ancak inançlarından, düşüncelerinden taviz vermeyerek korkuya teslim olmamışlardır. Bu inanç ve azim Türk Ülküsünün mimarı, Milliyetçi Hareket Partisinin doğum ve doğruluş müjdecisidir. Bilinmelidir ki; Türk Milliyetçileri birlik ve kardeşlik duygusuyla, her türlü yanlışın karşısında milli ve ahlaki bir tavırla dimdik durmaya devam edecektir.

Başbuğ Türkeş

Ahlakçılık anlayışımız, Türk Ahlâkı ve Müslümanlık inancından meydana gelmiştir diyen merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey başta olmak üzere, 3 Mayıs’ın muhterem isimlerini rahmetle, saygıyla ve hürmetle anıyorum. Rabbim ruhlarını şad, mekanlarını cennet etsin. Mirasınızı ilelebet yaşatacak, kararlılıkla mücadeleye devam edeceğiz. Türk Milletinin bekası için çaba gösteren her ferdimizi saygıyla selamlıyorum.


Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2020, 22:50
YORUM EKLE

banner83

banner184