Başkan İrfan Püsküllü’den Kurban Bayramı Mesajı

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan İrfan Püsküllü’den Kurban Bayramı Mesajı

Başkan Püsküllü, mesajında bayramın birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularını güçlendirdiğine vurgu yaptı.

Yardımlaşma Ve Dayanışma

Başkan Püsküllü, mesajında, “Ülkemizin ve milletimizin birlik ve beraberliğini pekiştiren, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı, ihtiyaç sahiplerinin her zamankinden daha fazla hatırlandığı bir Kurban Bayramı'na daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu anlamlı günü bizlere nasip eden Rabbimize şükürler olsun.

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Dini bir ibadet olarak kurban ise ‘Allah’a yakın olmak için takdim edilen şey’ anlamında kullanılır. Bu anlamda kestiğimiz kurbanlar bizi Allah’a daha yakın kılmaya vesile olurlar.

Barış Ve Sevgi

Kurban Bayramı, Müslümanların hem kendi aralarında hem de toplumun bütün fertleri arasında kaynaşma vesilesidir. Bu bayramda fakirler gözetilir, ihtiyaçları giderilir. Milli ve dini bayramlarımızı birer fırsat olarak görerek, bayramların arttırdığı hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma duygularından yararlanarak bu kutlu günlerde birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeli, barış ve sevgi dolu günler geçirmek için elimizden geleni yapmalıyız. Çünkü böyle güzel günlerde temelleri atılan ya da kuvvetlendirilen birlik bağları kolay kolay bozulmaz.

Hayırlı Bayramlar

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Hendekli hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı en içten duygularımla tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Kurban Bayramımız mübarek olsun” dedi.

Hendek Belediyesi

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2024, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184