banner117

Deremiz Kirleniyor

Hendek Servetiye Mahallesinde yaşayan Vatandaşlar, yetkililerden sorumluları bulması için çalışma başlatılmasını istedi.

Deremiz Kirleniyor
banner187

Hendek Servetiye Mahallesinde daha önce bahçe sulamada kullanılan ve çocukların içinde yüzdüğü, hayvanlarında su ihtiyacını giderdiği dere, kirlilik nedeniyle renk değiştirmeye başladı.

Önce kırmızı olan ardından siyaha dönen suyun rengi, 1 hafta önce beyazlamaya başladı. Sıcak havalarda koku yayan dereyle ilgili çeşitli yerlere başvuran çevre sakinleri, yetkililerin suyu kirleten kişi ya da firmaların bularak işlem yapmasını ve kirliliği önlemesini istedi.

Çözüm istiyoruz

Servetiye Mahallesi’nde yaşayan ve evlerinin yakınından geçen deredeki kirliliğe tepki gösteren Cemil Demiral, yıllardır dereye karışan atık hangi fabrikadan geldiği belli değil. Dereye karışan atık yüzünden yakının da bulunan meyve ve sebzeler kurumaya başladı. Sıcak havalarda ise kokudan geçilmiyor. Yetkililer birkaç kez numune almalarına rağmen dereye akan atık ile ilgili bir gelişme olmadı. Buna sebep olan firmalara ceza yazılmasını ve bu kirliliğin önlenmesini istiyoruz dedi.

YORUM EKLE

banner83

banner184