banner117

Engelli Recep Yaşam Savaşı Veriyor

Hendek’te darp edildiği iddia edilen zihinsel engelli Recep Öğrek yaşam savaşı veriyor.

Engelli Recep Yaşam Savaşı Veriyor
banner187


Hendek Bayraktepe Mahallesinde ikamet eden zihinsel engelli Recep Öğrek’in uğradığı saldırı sonucu ağır yaralandığı ve hastanede yaşam savaşı verdiği öğrenildi.

Cihazını bozuyorlar

Edinilen bilgilere göre, 15 Ağustos’ta Hendek Bayraktepe Mahallesinde meydana gelen olayda, iddialara göre zihinsel engelli Recep Öğrek’in yanında taşıdığı müzik cihazı bir çocuk tarafından bozuluyor ve Öğrek cihazı tamir ettiriyor fakat aynı çocuk cihazı tekrar bozuyor ve cihaz tamir edilemez duruma geldiği için Öğrek çocuğu Babasına şikâyet edeceğini söyleyerek çocuğun Babasının yanına gidiyor.

Darp ediliyor

Yaşananların ardından zihinsel engelli Recep Öğrek cihazı bozan çocuğun Babası ile görüşmeye gidiyor fakat görüşme esnasında çıkan tartışma sonucu Öğrek darp edilerek ağır yaralanıyor.

Yoğun bakımda

Saldırı sonucu ağır yaralanan Öğrek’in Ambulans ile Hendek Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalenin ardından Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırılarak ameliyata alındığı ve ameliyatının ardından Gebze 100. Yıl hastanesi özel yoğun bakım ünitesine kaldırılarak tedavisine devam edildiği ve fişe takılı olarak yaşam savaşı verdiği öğrenilirken, Doktorlarının Öğrek için %1 yaşama ihtimali olduğunu, yaşam savaşını kazanması durumunda ise hayatının eskisi gibi olmayacağını belirttikleri öğrenildi.

Serbest bırakıldı

Olay sonrası Hendek Emniyeti tarafından Öğrek’i darp ettiği iddiasıyla gözaltına alınan şahsın yapılan sorgusunun ardından mahkemeye sevk edildiği ve çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldığı öğrenildi.

Ailesi perişan

Yoğun bakımda yaşam savaşı veren Recep Öğrek’ten iyi bir haber gelmesini bekleyen Ailesinin umutlu bekleyişi sürerken, yakınları sorumlu veya sorumluların cezalandırılmasını istiyor.


Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2020, 10:38
YORUM EKLE

banner83

banner184