Geleneksel Selman Dede Şenlikleri 3 Haziran’da

Hendek Belediyesi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Selman Dede'yi anma, Yağlı Güreşleri ve Sünnet Şenlikleri’nin hazırlıkları başladı. 20’ncisi yapılacak olan etkinliğin tarihi 3 Haziran olarak belirlendi.

Geleneksel Selman Dede Şenlikleri 3 Haziran’da

Komite Oluşturuldu

Pandemi nedeniyle ara verilen Selman Dede'yi anma, Yağlı Güreşleri ve Sünnet Şenlikleri’nin 20’ncinin 3 Haziran 2023 tarihinde Selman Dede mesire alanında yapılacağı duyuruldu. Her yıl yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı etkinlik için Hendek Belediyesi tarafından komite oluşturuldu ve çalışmaların başladığı duyuruldu.

Başkan Babaoğlu: 3 Haziran’da Herkesi Bekliyoruz

Selman Dede Mesire alanında düzenlenecek olan şölen alanında gerekli hazırlıkların ve çalışmaların kısa sürede başlayacağını duyuran Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “ Bu yıl 20’ncini düzenleyeceğimiz Selman Dede'yi anma, Yağlı Güreşleri ve Sünnet Şenlikleri için 3 Haziran’da karar kıldık. Kısa sürede gerekli hazırlıkları tamamlayıp alanımızı etkinliğe hazır hale getirmeyi planlıyoruz.

Allah’ın izniyle birçok pehlivanımıza ve misafirimize ev sahipliği yapacağız. Şimdiden herkesi 3 Hazirandaki etkinliğimize davet ediyorum” dedi.

Hendek Belediyesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184