banner117

Geri Kazanımın Başlangıç Noktası

Hendek Şehir merkezinde iki ayrı noktada geri dönüşüm sağlanmak üzere atık getirme merkezleri kuruldu.

Geri Kazanımın Başlangıç Noktası
banner187

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, çevremizin ve geleceğimizin korunması adına “Sıfır atık” hedefiyle başlatılan çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

Muammer Sencer Caddesinde (Belediye otoparkı önü) ve Yenimahalle Cumhuriyet İlkokulunun önünde Atık Getirme Merkezleri kurulduğunu söyleyen Başkan Babaoğlu, şantiyemiz içinde 7 dönüm arazi üzerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığının onaylayarak desteklediği ‘Sıfır Atık Merkezi’nin inşa çalışmaları devam ederken, bu kapsamda şehrimizin iki farklı noktasına Atık Getirme Merkezleri kuruldu. Atıkların ayrı ayrı toplanarak, geri kazanmayı amaçlayan bir atık yönetim sistemi oluşturmak adına başlayan bu çalışmalarımız hızla devam edecek dedi.

Temiz çevre, temiz Hendek

Daha güzel yarınlar ve çevre dostu belediyecilik anlayışıyla Başkan Babaoğlu, plastik, elektronik, metal, atık yağı ve kâğıt atıkları ‘Geri kazanımın başlangıcı’ olan bu noktada toplanarak; doğaya, çevremize ve geleceğimize zarar vermemesi adına geri dönüşümle kazanım sağlanacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tam destek alan Atık Getirme Merkezlerinin sayısı zaman içinde artacak ve şehrimizin tüm muhtelif noktalarında sizlerin hizmetinde olacak. Haydi Hendek, geleceğimize sıfır atıkla değer katalım. Temiz çevre Temiz Hendek dedi.

Başkan Babaoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a ve sıfır atık hedefiyle başlatılan projeleri destekleyen tüm kurumlara teşekkür etti.

Hendek Belediyesi

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2021, 10:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman
Osman - 3 ay Önce

Basını bilgilendirme
Fotoğraf çekme
Çekilenleri instagram Facebook (kullanmayacaktık ama vazgeçtik) yükleme ekibi yol tamir bakım onarım ekibinden daha iyi çalışıyor işte hizmet işte hendek

banner83

banner184