banner117

Hakom Yükseliyor

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, ilçe merkezinde 1300 metrekarelik arazi üzerine inşa edilen Hendek Afet ve Koordinasyon Merkezi (HAKOM) inşaat çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Hakom Yükseliyor
banner187

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Turgut Babaoğlu, HAKOM binası hakkında son bilgileri paylaştı. Temel atmanın ardından bina çatı makasları ve karkas yapısı tamamlandığını ifade eden Başkan Babaoğlu, şimdi sıra çatı kaplama, duvar örme ve bölme işlemlerinde. Bu işlemler devam ederken kendi enerjisini üreten bir tesis olması için güneş enerji panelleri montajları yapılacak. Çevre ve otopark düzenlemesinin ardından HAKOM’u inşallah hizmete alacağız diye konuştu.

İlçeler arasında ilk

Babaoğlu, ekiplerimiz HAKOM binasının söz verdiğimiz gibi tamamlanması için yoğun bir şekilde çalışıyor. Sakarya’da ilçeler arasında Afet ve Koordinasyon Merkezi inşa eden ilk belediye olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. HAKOM olağanüstü bir durumda sistemli, kesintisiz bir iletişim ve koordinasyonun sağlanması adına önemli bir merkez olacak. Burası afet anında, öncesi ve sonrasında; sağlık, arama kurtarma ve çeşitli yardımların düzenli bir şekilde koordine edileceği, eğitimlerin verileceği, koordinasyonun sağlanacağı bir üs haline gelecek dedi.

Aile, sağlık ve toplum merkezi

Babaoğlu sözlerini şöyle tamamladı; yaklaşık 566 metrekarelik bina içinde Sağlık İşleri Müdürlüğü, Aile Danışmanlık, Doktor, Sosyolog ve Psikolog, SAKE, TRAC, İHH, Kızılay, Kan Merkezi, HAKUT ile Plan ve Proje Müdürlüğümüze ait bir depo yer alacak. 55 araçlık otoparkı bulunacak HAKOM, Aile, Sağlık ve Toplum Danışmanlık hizmetleriyle de Hendeklinin emrinde olacak.  Olası afetlere hazırlıkların yapıldığı, plan ve koordinasyonun sağlanacağı donanımlı bir merkezin yanı sıra, Aile, Sağlık ve Toplum Danışmanlık Merkeziyle de hizmet verecek olan HAKOM, AFAD başta olmak üzere tüm kurumlarla entegre çalışacak.

Hendek Belediyesi

YORUM EKLE

banner83

banner184