Hendek Belediyesi Minik Öğrencilerle Fidan Dikti

Hendek Belediyesi ve Özel İmge Okulları işbirliği ile Orman Haftası nedeniyle Akpınar Mahallesinde önceden belirlenmiş alanlar fidanla buluştu.

Hendek Belediyesi Minik Öğrencilerle Fidan Dikti

Orman Haftası nedeniyle düzenlenen fidan dikim etkinliğine Hendek Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri ve İmge Okulları öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Akpınar Dikim Sahası

Hendek Belediyesi ve Özel İmge Okulları Orman Haftası nedeniyle öğrencilere doğa ve çevre sevgisi ve bilinci aşılamak amacıyla etkinlik düzenlendi. Akpınar mahallesinde önceden belirlenen alana Hendek Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, Özel İmge Okulları Öğretmen ve öğrencileri katıldı. Akpınar mahallesindeki ağaçlandırma sahasında 60 adet çam, ladin ve mazı fidanları toprakla buluşturuldu.

Minikler Fidan Dikti

Öğrencilere doğa ve çevre sevgisi ve bilinci aşılamak amacıyla düzenlenen etkinlikte, minikler belediye ekipleri ve öğretmenleriyle birlikte fidan dikerek ağaç dikmenin ve ağaçları korumanın önemini öğrenmiş oldu. Kendi elleriyle fidan diken minik öğrenciler toprakla fidanları buluşturarak ilk can suyunu da fidanlara verdi.

Çocukların fidan dikme sevincine ortak olan öğretmenleri, çocuklarla birlikte yarınlar için birer fidan diktiklerini söylediler. Öğretmenler, öğrencilerin kendi elleriyle fidan dikmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Tarımsal Hizmetler Müdürü Aydın: Dua Alacaksınız

Minik öğrencilerin fidanları toprakla buluşturduğu etkinlikte konuşan Tarımsal Hizmetler Müdürü Recep Ali Aydın, fidanları dikmenin yanında dikilen fidanlara sahip çıkmanın önemine dikkat çekerek, “Daha temiz bir hava, daha yeşil bir dünya için her vatandaşın dikili bir ağacı bulunsun istiyoruz. Siz miniklere ağaç sevgisini aşılamak çok güzel bir duygu.

Artık sizin de burada dikili bir ağacı var. Bugün dikeceğiniz fidanlardan gelecekte faydalanan herkes size dua edecek. Kıyamet bile kopsa elinizde eğer fidan varsa dikin’ diyen bir medeniyetin evlatlarıyız. İnşallah kıyamete kadar baki kalır bugün diktiğiniz ağaçlar. Fidanların dikilmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” dedi.

Hendek Belediyesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184