Hendek Belediyesinden Açıklama

Hendek Belediyesi iştiraki olan TÜRKAY Hendek Yatırım Planlama ve Hizmet A.Ş. ile ilgili açıklama yaptı

Hendek Belediyesinden Açıklama

Hendek Belediyesi iştiraki olan TÜRKAY Hendek Yatırım Planlama ve Hizmet A.Ş. ile ilgili bir kısım işlemlerde duyulan şüphe üzerine yönetim kurulu başkanımız Turgut Babaoğlu'nun inceleme talebi ile başlatılan araştırmada, şantiye birim amiri ve muhasebeden sorumlu olan personel, Belediye Başkanımız tarafından üçüncü şahıslara satış yapılmasının yasaklanmasına rağmen, satışlar yaparak (mıcır, beton, parke taşı, künk vb.) Bu satışlardan elde edilen geliri kendi hesabına havale ettirmek veya elden teslim almak suretiyle kendi zimmetine geçirdiği, ayrıca çalışma arkadaşlarından, başkanla iş yapacağız, ihale alacağız gibi söylemlerle onları kandırarak büyük meblağlarda paralar topladığı tespit edilmiştir.

Yapılan tespit üzerine, kurum içi inceleme soruşturma halini almış, olayda ilgisi bulunduğu değerlendirilen personellerin ifadesi alınmış, banka hesap ekstrelerini kendi rızaları ile teslim etmeleri istenmiş, yine sorumlu olduğu değerlendirilen personeller görev yerlerinden uzaklaştırılmış ve bilgisayarlarıyla, düzenlemiş olduğu belgeler toplanmıştır. Söz konusu personelin çalışmış olduğu birimde masasının altında bulunan çöp kovasında birçok sipariş fişi bulunmuş, şirket kasasına girmediği halde birçok sipariş fişi düzenlendiği ve vatandaşlara satış yapılarak sipariş fişleri kesildiği ve vatandaşlardan para alındığı tespit edilmiştir.

Belediye başkanımız Turgut Babaoğlu tarafından yaptırılan kurum için incelemede; personelin hesap ekstreleri ve kendi imzasıyla düzenlemiş olduğu sipariş fişlerinden belge ile sabit olacak şekilde bir kısım parayı zimmetine geçirdiği tespit edilmiştir. Bu paralar vatandaşların bu şahsın kendi banka hesabına açıklama yapmak (mıcır bedeli, beton bedeli vs) suretiyle göndermiş olduğu paralardır.

Bu şahsın alınan ifadesinde para aldığını kabul etmiş, bunu ödemek istediğini ancak durumunun olmadığını beyan etmiştir.

Yine yapılan araştırmadan ve alınan ifadelerden, bu şahsın almış olduğu paraları ne yaptığını kendisine soran kişilere, Belediye Başkanımız Turgut Babaoğlu veya özel kalemine teslim ettiğini söylemek suretiyle olayın üzerini kapatmaya çalıştığı ve gerek belediyemiz şantiye çalışanları ve gerekse halk üzerinde böyle bir algı oluşturduğu tespit edilmiştir.

Olayın ortaya çıkmasından sonra gerek bu personel tarafından ve gerekse yakınları tarafından, ellerinde belgeler olduğu seçim önü bu olayın ortaya çıkarılması halinde, bunun bedelinin Belediye Başkanımız Turgut Babaoğlu için ağır olacağı ve olayın üstünün kapatılmasına ilişkin talep ve tehdit vari söylemler gerçekleştirilmiştir.

Ancak Belediye Başkanımız Turgut Babaoğlu olayın derhal Cumhuriyet Başsavcılığına ihbar edilmesini ve kimler sorumlu olursa olsun tespit edilecek herkesin yargı önünde hesap vermesi için gereğinin yapılmasını istemiş ve buna ilişkin başvuruyu yaptırmıştır. Soruşturmayı yürüten Savcılık Makamından da özel olarak bu personelin vereceği tüm isimlerin üzerine gidilmesini talep etmiştir.

Belediyemiz tarafından yapılan suç duyurusu üzerine incelemeyi yapan savcılık makamınınca bu şahsın aralarında bulunduğu üç personelimiz gözaltına alınmış ve ikisi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıktan sonra zimmetine para geçirdiği tespit edilen personel tutuklanmıştır.

Bilinmesi gerekir ki belediye başkanımız Turgut Babaoğlu ucu kime dokunursa dokunsun, ucunda seçim kaybetmek dahi olsa, bu tip konularda tavizsizdir ve gereğini yapmaktan hiçbir zaman geri durmamaktadır. Anlaşılmaktadır ki bu gibi şahısların paraları zimmetine geçirirken yapmış olduğu söylemler, bir kısım halk nezdinde de yayılmış ve dedikodular çıkmıştır. Bu dedikoduların kaynağı şimdi daha iyi anlaşılmaktadır.

Değerli Hendek halkından isteğimiz bunun gibi adice ithamlara kulak asmamaları ve bu tip eylemlerle karşılaştıklarında derhal Cumhuriyet başsavcılığına veyahut Hendek Belediye Başkanlığına durumu bildirmelidir. Bilinmelidir ki Hendek halkının tek bir kuruşuna göz dikenlerin en ağır şekilde cezalandırılması için gereği yapılmıştır ve yapılacaktır.

Hendek Belediyesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hendek 'li
Hendek 'li - 8 ay Önce

Turgut Babaoğlu hani bir atasözü vardır.söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu.turgut Babaoğlu, Turgut Babaoğlu.

Ahmet dağ
Ahmet dağ - 8 ay Önce

Bunun altında bir oyun vardır seçim öncesi babaoğlunu yıpratma taktikleri

SIRADAKİ HABER

banner83

banner184