Hendek Devlet Hastanesi'nin Eski Binası Yıkılıyor

Hendek'te bir süre önce yıkımı gerçekleşen ve tarih olan Hendek Kapalı cezaevinden sonra Gaffar Okkan Bulvarı üzerinde uzun süre hastalara şifa dağıtan eski Hendek Devlet Hastanesi tarih oluyor.

Hendek Devlet Hastanesi'nin Eski Binası Yıkılıyor

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı eski Hendek Devlet Hastanesi ve Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü binası olarak kullanılan alanı enkaz karşılığında alan firma bina içerisinde söküm işlemlerine başladı.

Bir süre önce ilçede yıkımı gerçekleşen Hendek kapalı cezaevinden sonra ilçede uzun bir süre hastalara şifa dağıtan ve yeni yapılan hastanenin hizmete açılması sonrası Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü binasında hastalara şifa dağıtan binanin hasarlı olduğu için yıkım kararı çıkmıştı.
Çıkan karar sonrası binanın yıkım ihalesini alan firma gün içerisinde bina içerisinde söküm işlemlerine başladı.

Söküm işlemlerinin bitmesinin ardından birkaç güne kadar Hendek Eski Devlet Hastanesi tıpkı Kapalı cezaevi gibi anılarıyla birlikte tarih olacak.

Hendek kapalı ceza evinin olduğu alana Anaokulu yapılacağı duyurulmuş üzerinden geçen uzun süreye rağmen tek bir çivi bile çakılmamış akıllara yıkılacak eski Hendek Devlet Hastanesinin bulunduğu alanın hangi amaçla kullanılacağı şimdiden merak konusu oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Haydarlar
Haydarlar - 3 hafta Önce

Hendek'te merkez ranta açılıyor. Devlet okulları ve hastaneler yıkılarak rant elde edilirken fabrikaların yanında okul inşa ediyorlar. Rant kapısı olacak yerlerde okullar yıkılıp şehir dışına çıkarılıyor. Şehir edrafı fabrikalar doldu. Hava her gün biraz daha kirleniyor. Nefes alınamaz duruma geliyoruz. Acill çözüm

SIRADAKİ HABER

banner83

banner184