banner117

Hendek Hizmetleriyle Gelişiyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Hendek'ten 17 Mahalle Muhtarı ile bir araya geldi.

Hendek Hizmetleriyle Gelişiyor
banner187


Hendek Muhtarları ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, İlçemizin grup yollarını ve caddelerini 2017 yılında 12 milyonluk asfalt yatırımı ile buluşturduk. Hendek Atatürk Parkı hizmete aldık. 7 mahalleye hizmet sunacak Uludere Grubu 1. Kısım İçmesuyu Projesi ve 23 mahalleye hizmet sunacak Uludere İçmesuyu Arıtma Tesisi'ni tamamlayarak devreye aldık. Uludere Grubu 2. Kısım İçmesuyu Projesi için hazırlıklarımız sürüyor dedi.

AKOM’da gerçekleştirilen toplantıda Başkan Toçoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Oktar, Ulaşım Daire Başkanı Fatih Pistil ve Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Dursun Emin Kula yer aldı.

 

12 milyon asfalt

Hendek Muhtarlarıyla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Toçoğlu, Hendek her geçen gün hızla büyüyen bir ilçemiz. İlçe Belediye Başkanımız İrfan Püsküllü ile de uyum içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hendek’te Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın yaşamlarına katsı sağlayacak pek çok yatırımı hayata geçirdik. Hendek’in grup yollarını ve caddelerini yeniledik. Sadece 2017 yılında ilçemizi 12 milyonluk asfalt yatırımı ile buluşturduk. Grup yolu asfaltlama çalışmalarımız devam edecek diye belirtti.

 

Güvenli ulaşım

Toçoğlu, Hendek İtfaiye Binası ile bölgedeki acil durumlara anında müdahale edilebilecek. Ortaköy Köprüsü ile Çayırbaşı, Türbeköy, Martinler ve Ortaköy Mahalleleri arası ulaşıma alternatif bir güzergah kazandırdık. Hendek Uludere Çayı üzerinde bulunan köprüyü modern bir görünüme kavuşturarak 33 metre uzunluğundaki köprüyle geçişleri güvenli hale getirdik dedi.

Yeni yaşam alanları

20 bin metrekarelik bir alan üzerinde hayata geçirdiğimiz Atatürk Parkı; konferans salonu, yürüyüş yolları, havuzu, yeşil alanları, kafeteryası, çocuk oyun alanları, otoparkı ile hemşehrilerimizin yeni buluşma noktası oldu. İlçe merkezi ve Devlet Hastanesi arasında 4 kilometrelik yeni bulvar projesini hayata geçirdik. Orta refüjü, kaldırımı, aydınlatması ve çevre düzenlemesi ile birlikte güvenli ulaşımı sağladık.

Sağlam altyapı

Hendek'te altyapıya yönelik yatırımlarının devam ettiğini belirten Başkan Toçoğlu, kısa süre önce 7 mahalleye hizmet sunacak Uludere Grubu 1. Kısım İçmesuyu Projesi ve 23 mahalleye hizmet sunacak Uludere İçmesuyu Arıtma Tesisi'ni tamamlayarak devreye aldık. Uludere Grubu 2. Kısım İçmesuyu Projesi için hazırlıklarımız sürüyor. Yağışlı havalarda ciddi sorunların yaşandığı Yıldırım Beyazıt Caddesi'ni yağmursuyu altyapısıyla buluşturduk.

Bakacak Mahallesi'nde 7 kilometrelik, Eskibıçkı ve Bıçkıatik Mahallelerinde ise toplam 6 kilometrelik içmesuyu hattı inşa etmek için çalışmalarımız devam ediyor. İlçemizde hayata geçireceğimiz yeni projeler için hazırlıklarımız devam ediyor dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 15:41
YORUM EKLE

banner83

banner184