banner117

Hendek Sokakları Şantiye Gibi

Babaoğlu, Plan ve Proje Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Hendek Sokakları Şantiye Gibi
banner187

Plan ve Proje Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Babaoğlu’na, Başkan Yardımcısı Hızır Çağrı Güngör’de eşlik ederek ekiplerle birlikte bilgiler verdi.

Sahada teknik incelemelerde bulunup ekiplere daha hızlı olunması talimatını verip kolaylıklar dileyen Başkan Babaoğlu, Vatandaşlarında taleplerini yerinde dinleyerek sohbet etti. Başkan Babaoğlu ayrıca Plan ve Proje Müdürlüğü ekiplerine özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür etti.

Hendek sokakları şantiye gibi

Cadde ve sokaklarda alt yapıdan üst yapıya yoğun bir çalışma olduğunu ifade eden Babaoğlu, Ulaşımda yapılan dev hamlelere her gün bir yenisini ekliyoruz.  Yağmur suyu hattı, mazgal ve yol bakım çalışmaları yapılırken, diğer yandan yol genişletme çalışmaları yaparak ulaşıma konfor ve güven katacak dokunuşlar yapıyoruz. Şehrimiz bu çalışmalarla güzelleşirken, mahallelerimizin çehresi değişiyor. Ekiplerimiz her gün 91 mahallenin farklı bir bölgesinde sahadalar. Hendek çalışıyor, Hendek gelişiyor ifadelerine yer verdi.

Köprübaşı Mahallesinde son durum

Köprübaşı mahalle muhtarı Aslan Taşkın’ında katıldığı incelemelerde Köprübaşı mahallesinde yapılan çalışmaları anlatan Babaoğlu, 3524,3530 ve 3201 nolu sokaklarda çift taraflı 1,5 Km. uzunluğuna yaya yolu tamamlandı. Ayrıca cep otoparklar yapıldı. 3520 nolu sokakta 420 metre uzunluğunda çift taraflı yaya yolu ve yol genişletme çalışmasında sona gelinirken, Abdurrahman Gürses caddesinden Küçük sanayi sitesine kadar yaya yolu yapımı devam ediyor. Yine bu sokaklarda yağmur suyu güçlendirme ve mazgalları yapıldı dedi.

Bayraktepe Mahallesinde son durum

Daha sonra Bayraktepe mahallesine geçen Başkan Babaoğlu, Bayraktepe mahallemizde 7014-7015-7016-7039-7020-7021-7038-7019,7023-7052-7048 nolu sokaklar ve Muzaffer Sofuoğlu Caddesinde ekiplerimiz tarafından yapılan çalışmaları yerinde inceledik.  11 sokak ve 1 caddede toplamda 3 Km uzunluğunda yaya yolu ve kaldırım çalışması tamamlandı. Çalışmalar devam ederken toplam uzunluk 5 Km. olacak. 150 araçlık cep otopark çalışmasında 100 adet otopark cebi tamamlandı. Yol genişletme çalışmaları devam ediyor. Muzaffer Sofuoğlu Caddesinde bulunan derenin temizliği yapılmıştır dedi.

Engellilere özel ilgi

Hendek sokaklarında sorun olan tüm bölgelerde ekiplerin görevlerine ara vermeden devam edeceğini ifade eden Başkan Babaoğlu, Mahallelerimizde yapılan çalışmalarda engelli vatandaşlarımız için özel uygulamalar yapıyoruz. Yaya yollarımız engelli vatandaşlarımız için daha konforlu ve kolay, erişilebilir bir hale geliyor. Her projemizde mutlaka engelli vatandaşlarımızı dinliyoruz. Sadece yol düzenleme çalışmalarında değil projelerde de engelli vatandaşlarımıza özel alanlar oluşturuyoruz diye konuştu.

Her Mahalle hizmet alıyor

Babaoğlu, Sokaklarımız yağmur suyu hatlarıyla güçlenirken, yaya yolları ve genişletme çalışmalarıyla ferahlıyor. 91 mahallede hiçbir mahalleyi ayırmadan bu çalışmalar devam ediyor, edecek. Hendek saha çalışmalarıyla, HAKOM, Süleyman Seba Kompleksi, Nitelikli İstihdam Merkezi gibi projeleriyle fark yaratıyor. Bu projeler tamamlandığında Hendek her alanda çıtayı bir üste çıkarmış olacak. Bitti mi hayır. Projelerimizi tamamlayalım, yenileri de hazır dedi.

Hendek Belediyesi

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 11:26
YORUM EKLE

banner83

banner184