Hendek’te Ağaçlara Özel Koruma

Çiftçiye yönelik eğitim, danışmanlık ve destek hizmetlerini sürdüren Hendek Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı ekipler yeşili arttıran ve koruyan faaliyetlerine devam ediyor.

Hendek’te Ağaçlara Özel Koruma

Son olarak şehir merkezinde kuruduğu için tehlike eden ağaçlar budanırken, çürümelerini engelleyen aşı macunu uygulandı.

Hassas Çalışmalar

Mahallelerde faaliyetlerine ara vermeden devam eden Hendek Belediyesi ekipleri, hafta sonu mesaisiyle bu çalışmalarını sürdürüyor. Tarımsal faaliyetleriyle Hendek’te çiftçiye yönelik sunduğu eğitim, danışmanlık ve destek hizmetlerini arttıran Hendek Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı ekipler yeşilimiz için gösterdiği hassas çalışmaları da yürütüyor.

Tedbir Ve Koruma

Konuyla alakalı olarak yapılan açıklamada, “Ekiplerimiz kuruduğu tespit edilen ağaçların bakımlarını yaparak, budamaya devam ediyor. Ayrıca budanan ağaçların kurumasını engelleyecek aşı macunları da büyük bir özveriyle yapılıyor. Kuruyan ağaçların her hangi bir olumsuzluğa sebep vermeden budamasını yapan ekiplerin bu çalışmaları olası kazaları engellerken, çürüyen ağaçların hassasiyetle bakımı yapılıyor. Gözümüz gibi bakıyoruz. Çünkü onlar Canımız Ciğerimiz” açıklaması yapıldı.

Hendek Belediyesi

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2022, 18:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 4 ay Önce

Daha kalabalık saatler yokmu osaatlerde budayın o saatlerde, salı ya bitsin salı günü pazar çevresinde olursunuz :))

SIRADAKİ HABER

banner83

banner184