Hendek’te Gaziler Günü Törenle Kutlandı

19 Eylül Gaziler günü Hendek Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Çelenk Töreni ile kutlandı.

Hendek’te Gaziler Günü Törenle Kutlandı

Gaziler Günü nedeniyle Hendek Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen törene, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Ayhan Yenilmez, Hendek İlçe Emniyet Müdürü Mesut Eyigün, Hendek İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Süleyman Sercan Candan, Kuvvayi millete ve Hendek Asayiş hizmetleri Dayanışma ve Yardımlaşma derneği onursal başkanı Ali Rüştü Çürüksulu,Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ferhat Albayrakoğlu, Hendek ilçe Müftüsü Murtaza Gür,  Siyasi Parti İlçe Başkanları, askeri erkan, emniyet personelleri, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin koyulması ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Ardından Askerlik Şubesi Başkanı Personel Asteğmen Erdem Güler ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hendek Temsilcisi Ferhat Albayrakoğlu günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından tören sona erdi.

Bayraktepe’de Yemek

Hendek Belediyesi tarfından Gazi ve Ailelerine Hendek Belediyesi Bayraktepe sosyal tesislerinde yemek verildi.

Hendek Kaymakamı ve Hendek Belediye başkanı Turgut Babaoğlu konuşma yaparak Gaziler gününü kutladı.

Babaoğlu: Gaziler Günü Kutlu Olsun

Gaziler onuruna düzenlenen yemekte konuşan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu Gaziler Günü'nün önemine vurgu yaparak, "Bugün, ülkemizin bağımsızlığı ve güvenliği için canlarını ortaya koyan gazilerimizi onurlandırdığımız özel bir gündür.

Onların cesaretleri ve fedakarlıkları, milletimizin hürriyeti için verilen büyük mücadelenin bir simgesidir. Bu vesileyle, tüm gazilerimize minnettarlığımızı sunuyoruz" dedi.

Kaymakam Acır: Emrinizdeyiz

Daha sonra söz alan Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır ise, “Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin var olmasının sebebi olan aziz şehitlerimizin, kahraman gazilerimizin günü. Bugün vesilesiyle tüm gazilerimizin gaziler gününü kutluyorum.

Eğer gazilerimiz olmasaydı bugün burada toplanamazdık. Eğer gazilerimizi olmasaydı, şehitlerimiz olmasaydı bugün Türkiye Cumhuriyeti devleti olmazdı. Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz gazilerimiz ve şehitlerimizin kahramanlıkları sayesinde var olmuştur.

Bu sebeple biz her zaman millet olarak şehitlerimize ve gazilerimize büyük bir minnet ve sadakat duyuyoruz. Sizlerin istekleri bizlerin baş tacıdır.

Her zaman sizlerin emrindeyiz. Bir telefon kadar uzağız. Kapımız sizlere sonsuza kadar açıktır. Bu vesile ile tüm gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Gününü kutluyorum” dedi.

Çekilen toplu fotoğraflar sonrası Bayraktepede düzenlenen yemek programı sona erdi.

Akşam namazından sonra Hendek Büyük camide Hendek Müftülüğünce Mevlit-i Şerif okutulacak.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2023, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184