banner117

Hendek’te Ramazan Topu Atılmayacak

Hendek Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, İlçemizde geçen yıl yaşanan ve hepimizi yasa boğan havai fişek fabrikası patlaması sonrasında Sakarya genelinde olduğu gibi Ülkemizin birçok şehrinde patlayıcı madde atılması yasaklanmıştır denildi.

Hendek’te Ramazan Topu Atılmayacak
banner187

Hendek Belediyesi'nden Ramazan Topu açıklaması

Kıymetli Hendekliler;

İlçemizde geçen yıl yaşanan ve hepimizi yasa boğan havai fişek fabrikası patlaması sonrasında Sakarya genelinde olduğu gibi ülkemizin birçok şehrinde patlayıcı madde atılması yasaklanmıştır.

Havai fişek dâhil her patlama sesi, yaşadığımız acı olay sonrası yakınlarını kaybeden hemşerilerimizi, yaralanan kardeşlerimizi ve hepimizi derin üzüntüye boğmaktadır. Bu hassasiyet ve düşünceyle şehir genelinde Ramazan topu patlatılmaması kararı verilmiştir.

Patlayıcı madde üretimi uğruna kaybettiğimiz canlarımız ve bunun sonrasında oluşturduğu travma yıllarca hatırlarımızdan silinmeyecektir. Zira dönem dönem yaşanan patlama seslerinin içimizi nasıl ürperttiğini hep birlikte yaşadık, tepki gösterdik.

Yeniden hatırladığımız o acı gün ve COVİD-19 gölgesinde kavuştuğumuz Ramazan ayının maneviyatını doya doya yaşayarak daha güzel günlerde buluşmak ümidiyle...

Patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle ve özlemle anıyor, bu tür üzücü olayların yaşanmaması için dua ediyoruz.

Saygılarımızla

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2021, 10:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman
Osman - 2 ay Önce

Yerseniz tabii hani itfaiye daire başkanlığı yasaklamış idi hangisine inanacağız sizin yasakladığınıza mı yoksa itfaiye mi

banner83

banner184