banner117

HENDEK’TE UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE HIZ KAZANDI

Hendek Emniyeti tarafından saksıda yetiştirilmiş 61 kök Hint Keneviri ele geçirildi.

HENDEK’TE UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE HIZ KAZANDI
banner187


Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler yaptığı operasyon sonucu saksı içersinde 61 kök hint keneviri ele geçirirken 2 kişiyi gözaltına aldı.

Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğünce yapılan operasyonda uyuşturucu madde imal ve ticaret için kullanılan yerlere ve şüphelilerin tespiti için yapılan çalışmalarda Başpınar Mahallesinde bir ikamette yangın çıktığı bilgisini alarak yangın mahalline gitti.

İtfaiyenin müdahalesinin ardından Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler evin bir bölümünde ana kimyasallarla desteklenmiş ve GDO'suyla oynanmış shunk adı verilen dişi hint keneviri yetiştirildiğini tespit etti.
Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaptıkları aramada saksılarda yetiştirilmiş 61 kök uyuşturucu madde (yaklaşık 3 kg madde elde edilebilecek), 10 adet polsan 600 watlık lamba, 1 adet mesey marka elektrik yükseltici, 2 adet Luxell marka elektrikli ısıtıcı, 1 adet temperture ibareli ısı ve nem ölçer cihaz, 2 adet büyük filtre, 1 adet küçük filtre, 1 adet premier marka vantilatör 1 adet markasız siyah renkli vantilatör, 2 adet smart marka adaptör, 2 adet 3’lü elektrik kablosu, 4 metre alüminyum folyo ile kaplanmış diğer tarafında perde bulunan sunta tahta ve top aliminyum folyo ele geçirdi.

Ekipler soruşturmayı sürdürmesinin ardından S.V (32) ve A.T (32) isimli şüpheliler yakalanarak gözaltına alındı.

Gözaltına alınan iki kişi adli makamlara sevk edildi.


Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2017, 11:47
YORUM EKLE

banner83

banner184