banner117

Heyelan Bölgelerinde Yoğun Çalışma

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır heyelan meydana gelen bölgelerde çalışmaları inceledi.

Heyelan Bölgelerinde Yoğun Çalışma
banner187Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır ile birlikte Akyazı’dan başlayıp Hendek’ten geçen ve Düzce’den devam eden fay hattı üzerinde aşırı yağışlarında etkilemesiyle heyelan meydana gelen bölgelerde çalışmaları inceledi.

Yoğun tedbirler

Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Yeniyayla, Göksu, Aksu ve Dikmen grup yollarında yapılan çalışmaları inceleyen Babaoğlu, ekiplerden teknik bilgiler aldı. Bölgenin coğrafi yapısında görülen ve aşırı yağışlarla birlikte artan heyelanlara dikkat çeken Babaoğlu, yerleşim bölgelerinde yaşayan vatandaşların can güvenliği için gerekli tüm tedbirlerin alındığını söyledi.

5 aydır teyakkuzdayız

Ekiplerin teyakkuz halinde olduğunu anlatan Babaoğlu, yoğun yağış alan bu bölgelerde oluşan heyelanlar nedeniyle Büyükşehir Belediyemizle birlikte yoğun bir çalışma başlattık. Yaklaşık 5 aydır ekiplerimiz hazır bir şekilde görevini sürdürüyor. Vatandaşımızın can güvenliği için kurumlar arası iş birliği içinde görevimizi sürdürüyoruz. Risk olan bölgelerde tedbiri elden bırakmayacağız dedi.Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2020, 18:06
YORUM EKLE

banner83

banner184