banner117

Kamyon ve Tır Şoförlerine Güvenli Sürüş Eğitimi

Sakarya Emniyet Müdürlüğünden Hendek’te taşımacılık yapan kamyon ve tır şoförlerine “Güvenli Sürüş Kuralları“ eğitimi verildi.

Kamyon ve Tır Şoförlerine Güvenli Sürüş Eğitimi
banner187

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Eğitim Büro personelleri, Hendek’te bir fabrikada taşımacılık yapan kamyon ve tır şoförlerine “Güvenli Sürüş Kuralları“ temalı trafik eğitimi verdi.

Trafik Denetleme Eğitim Büro görevlisi Polis Memuru Murat Ünal tarafından Hendek’te bir fabrikada  taşımacılık yapan kamyon ve tır şoförleri, Emniyet kemeri kullanmanın önemi, hız kurallarına uyulması ,döner kavşak kuralları, takograf cihazları ile ilgili yükümlülükler, canlı hayvan nakliyesi, tehlikeli madde taşıma kuralları, uluslararası taşımacılıkta sürüş ve dinlenme süreleri, azami yüklü ağırlık miktarının aşılmaması, yorgun ve uykusuz  araç kullanılmaması, araçların ışık donanımı, trafikte saygı, cep telefonu kullanımının zararları ve trafikte yaya önceliği gibi konularda bilgilendirildi.

Şoförlere verilen trafik eğitimi ve etkili sunumdan memnun kalan fabrika yetkilileri ve şoförler Sakarya il Emniyet Müdürlüğüne teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2021, 12:25
YORUM EKLE

banner83

banner184