banner117

Kara Esnaflarla Yemekte Buluştu

Hendek Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Mehmet Kara, Esnaflar ile buluştu.

Kara Esnaflarla Yemekte Buluştu
banner187

Hendek Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Mehmet Kara, Hendekli Esnaflar ile yemek programına bir araya geldi.

Mehmet Kara’nın ev sahipliği yaptığı yemekli programa 25. Dönem Sakarya Milletvekili ve Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ali İnci, Ak Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal, Ak Parti Hendek Gençlik Kolları Başkanı Ali Torunoğlu ve Esnaflar katıldı.

Demokrasi sandıktadır

Programda selamlama konuşması yapan ev sahibi Mehmet Kara, hepiniz hoş geldiniz. Yarın yapılacak olan seçimin hepimize hayırlı olmasını niyaz ediyorum. Sizlere adil ve adaletli olarak hizmet vermeye talibiz. Tabi ki bu zaman zarfında eksikliklerimiz olmuş olabilir ama bizler her türlü eleştiriye açığız. Ahmet aracı olsun, Mehmet Kara’ya gidelim de bize kredi versin, işimizi görsün değil. Orası herkese açık bir yer. Orada vereceğimiz hizmet 3 senelik bir hizmet. Ne kadar başarılı olabilirsek bizleri tekrar seçecek bu insanlar. Sizlerden ricam bizlere sahip çıkın. Yarın seçimde bizler adil ve adaletli bir seçim istiyoruz. Demokrasi sandıktadır. Seçime gelecek olan arkadaşlarımız aman Mehmet Kara beni görmesin, aman Mehmet Demirel beni görmesin telaşında. Hepimiz birlik ve beraberlik içerisinde orada sandık istersek bu işi Allah’ın izniyle başarırız ki zaten başardık. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum ifadelerine yer verdi.

Demirel’i kötülersem kendimi kötülemiş olurum

Selamlama konuşmasının ardından söz alan 25. Dönem Sakarya Milletvekili ve Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ali İnci, Siyasi geçmişi ve geçmiş dönemlerde yapmış olduğu hizmetler ile ilgili bilgiler vererek sözü Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi seçimlerine getirdi.

Ben Mehmet Demirel’i kötüleyecek olursam kendimi kötülemiş olurum diyen İnci, benim böyle bir olayım yok diyerek Demirel’in Esnaf Odası Başkanlığı ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanlığı süreci ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Güç senin değil, Devletin

Biz iktidarız ve ben iktidarın bir mensubuyum diyen İnci, bugün verilen para Demirel tarından değil, Ak Parti kurucusu, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız tarafından verilir. Efendim işte icra göndermedim falan, ertelemelerin hepsi Cumhurbaşkanımız tarafından yapıldı. Bunu farklı olarak değerlendirmek yanlış. Bir ara Demirel kalktı dedi ki ya alabiliyorsan banka orda git al. Herkese söylüyor bana da söyleyince dedim bir 5-6 gün kapattırayım vanayı da iktidarın kim olduğunu anlasın. Aradım dedim ki kapatın vanayı 6-7 gün kapattırdım. Esnafımız krediyi tabi ki alacak, Demirel görsün bilsin diye kapattırdım. Farkında değil. Bazen insan güç bende zannediyor. Güç kimin o idarenin başında bulunan adamın yani Recep Tayyip Erdoğan’ın. Bugün esnafa, çiftçiye destek veren, sonrasında 25’er bin TL, bunları yapan Cumhurbaşkanımız.

Bırakmayı bilmek lazım

Demirel kardeşimizi 21 yıl boyunca ben sivil toplum örgütlerinde tuttum, sonra hastaydı devam etsin dedik ama yani ölünce mi bırakacaksın yeter da. Yani insanlar bazı sürelerde bırakmasını bilmesi lazım, dinlenmesini lazım. Bizde diyoruz ki Mehmet arkadaşımızın iyisiyle, güzeliyle, kötüsü ile şu ana kadar yaptığı bu görevi güzel bir şekilde bırakması lazım. Demesi lazım ki başka bir arkadaşımız biraz gelsin yapsın. Eğer gerçekten bu işte bir eziyet zahmet varsa, çok eziliyorum zahmet çekiyorum diyorsa bu kadar eziyeti Demirel çekmesin. Birazda başkaları çeksin. Eğer nimet varsa birazda başkaları nimetlensin. Külfet varsa biraz da başkası külfet çeksin düşüncesinde olmamız lazım. Ben Hendek için değişmesi gerekli olduğunu samimiyetle ifade ediyorum. Değişmesi gerekir.

Sandık gelsin, herkes tercihini kullansın

Vay efendim Ali İnci milleti zorluyor, despot davranıyor, herkese korku salıyor. Ya Allah aşkına Ali İnci diyor ki açık oylama yapmayın. Hendekte kardeşliği beraberliği ortaya koyan sandıktır. Hiç kimse sandıkta kimin kime oy verdiğini bilemez değil mi? Doğru olan sandık değil mi? Ali İnci diyor ki sandık gelsin, sandığı koyun ve millet tercihini kullansın. Yok efendim ben kredi verdim ona, ya sen vermedin Devlet verdi bu krediyi, Recep Tayyip Erdoğan verdi. Vatandaşlarımız bazı şeyleri görmüyor, göremiyor. Zannediyor ki ikili ilişkilerle haletti. Bunu veren hükümetimizdir, Recep Tayyip Erdoğan’dır, Ak Parti’dir.

Neden esnafları fişlemeye kalkıyorsun?

Bu seçimde Mehmet Demirel eğer Hendek esnafını sevmiş olsa demesi gerekirdi ki Mehmet Kara sen adaysın bir dilekçe yaz kapalı istiyoruz diye, bende yazayım kapalı istiyoruz diye gidip divan başkanlığına verelim ve divan başkanlığı desin ki her iki listede kapalı usulde istiyor ben açık-kapalı oylamıyorum, direk kapalı olarak seçimi yapıyorum. Böyle yapması gerekirdi. Kapalı mı açık mı oylamaya gerek kalmaz, esnaflarımızın da kime oy verdiği de belli olmamış olur. Neden açık oylamayı dayatmaya kalkıyor? Niçin Esnaflarımızı fişlemeye ya da fişletmeye kalkıyor gerek var mı buna?

Seçimi farklı noktalara getirdi

Mehmet konuyu farklı noktalar getirdi diyen İnci, bu seçim Mehmet Demirel-Mehmet Kara değil, Mehmet Demirel-Ali İnci seçimi diyor. O zaman herkes bu tarafa verir oyunu. Söylemesi bile yanlış. Bu kadar hizmet etmiş adamla tartıya neden giriyorsun. Yani sen şimdi Ali İnci ile tartıyorsun kendini. Yani böyle bile olsa Ali İnci ile benim dostluğum arkadaşlığım var, geçmişte beni destekledi bugünde başkasını destekliyor eyvallah demesi lazımdı.

İki adaya da başarılar diliyorum

İnci’nin konuşmalarının ardından söz alan Ak Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal, yarın yapılacak olan seçimin hendek yakışır bir seçim olmasını diliyorum. İkisine de başarılar diliyorum. Mehmet abimiz davet etti bizde iştirak ettik, diğer taraf davet etseydi oraya da giderdik. Rabbim hayırlı uğurlu eylesin, tebrik ediyorum ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Hendek Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Mehmet Kara’nın Yönetiminde yer alan isimlerin tek tek çağırılarak Esnaflara tanıştırılmasının ardından program sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2021, 22:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ufuk
Ufuk - 2 ay Önce

Apartman yöneticisi mi seçiyorsunuz. Açık oylama olmamalı burası bir ilçe herkes birbirini tanıyor, saat 12 30 da oy kullanmaya gittik seçim bitmiş. Koyarsın saat 10 da sandığı akşam 5 e kadar insanlar gelir oyunu kullanır, bu kadar esnafın oyunu nasıl saydınız.

Fena
Fena - 2 ay Önce

Ali inci bu seçime karışması müdahil olması ayıp Yüz kızartıcı yahu sen kimsin vana kapattırmış.yahu sen belediye başkanı ikende vana kapattırdın kılıc sendeydi işini görmeyenin kellesini kestin Hendekte esnaflık yaptırtmadınFBRİKASINI KAPATTIN SENİN YATCAK YERİN yok istediğin kadar cami yap hakkımı helal edmiyorum ve varsa sevaplarını Rabbim bana verecek yoksa sevabın günahlarımı sana yükleyeceğim ve benim gibi kaç kişi var Allah Bilir. SANA TAVSİYEM
Canın çıkmadan sağlık yerinde iken hellaş bu alemde insanlarla valla işin zor sayın Ali İnci.
AK Parti için tamamen bir fiyasko ve Hendek ilçe başkanımızın Sayın Mehmet Kara'nın kardeşimizin yanında bulmamamız gerekiyordu tarafsız olması gerekiyordu sonucunda karşımızdaki Hendek esnafımız Diyeceklerim bu kadardır ve gönül rahatlığı ile diyorum ki Ali ince bir kez daha kaybetmiştir ve gördüğüm odur ki hissiyatım böyledir bundan sonraki bütün seçimlerde yerel seçimde olduğu gibi müdahil olduğu sürece Akparti kaybedecektir

banner83

banner184