Kasap Dışında Kıyma Çektirmeyin

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde hazırlıklarını sürdüren Hendek Belediyesi, vatandaşları uyardı. Kıyma çektirme işleminin kasap dışında hiçbir yerden yapılmaması gerektiğinin hatırlatıldığı uyarıda, “Kasaplar dışında merdiven altı yerlerde kıyma çekim işlemi yaptırmayalım” çağrısı yapıldı.

Kasap Dışında Kıyma Çektirmeyin

Kasapları Tercih Edelim

Hendek Belediyesinden yapılan açıklamada, Kurban Bayramında vatandaşların mağdur olmamaları adına yoğun bir çalışma içinde olunduğu açıklanırken, “ Kurban etinden kıyma çektirmek isteyen vatandaşlarımızın her türlü hijyen koşuluna uyan kasap esnafımız dışındaki yerlerde kurulan makinalarda kıyma çektirmesi yanlıştır.

Ekiplerimiz tarafından kasap dışında ‘Kıyma çekilir’ yazısı asılarak yapılan bu işleme müsaade edilmeyecektir. İşin uzmanı olmayan kişiler tarafından yılda bir kez kullanılan makinalarda yapılan bu işlem vatandaşlarımız sağlığı açısından risk teşkil etmektedir.

Tüm kurallara uyan, gerekli hijyen koşullarını yerine getiren kasaplar her türlü önlemi alarak hazırlıklarını tamamlamıştır. Vatandaşlarımızın bu konuda hassas davranmasını önem arz etmektedir” denildi.

Hendek Belediyesi

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2021, 10:53
YORUM EKLE

banner83

banner184