Kemaliye’de Çifte Bayram İskanlarına Kavuştular!

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Kemaliye Mahallesi kentsel dönüşüm mağdurlarıyla bir araya gelerek Kurban Bayramı öncesi müjdeyi verdi.

Kemaliye’de Çifte Bayram İskanlarına Kavuştular!

Mağdurların yaşadıkları iskan probleminin çözüldüğünü ifade eden Başkan Babaoğlu 42 daire sahibini sevince boğup iskanlarını teslim etti.

Kanuna Uygun Hale Getirdik

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, yılların sorunu olan Kemaliye Mahallesi Kentsel Dönüşüm evleri iskan probleminin çözüme kavuştuğu müjdeledi. 2012 yılında başlayan Kentsel dönüşüm sürecinden bu yana konutlarını teslim alanların yıllardır yaşadığı mağduriyete son veren Başkan Turgut Babaoğlu, “ Aynı şeyleri artık konuşmaya gerek yok.

İyisiyle kötüsüyle çalışma yapıldı. Sebebi sonucu bunlara girersek çıkamayız. Ben halen aynı yerdeyim. Herkesin menfaatlerini çıkarlarını gözetmek bilinciyle buradayım. Sizin haklarını gözetmeye sizin adınıza sizden daha fazla gayret gösteriyorum.

Sonucu ne olursa olsun ben hukuksuz ve usulsüz hiçbir çalışma içinde olmam. Burada mevcut hali kanunlara uygun hale getirmeye çalıştık.

 Göreve geldiğimden beri bunu dert edindim. Her birinizi anlayışla karşılıyorum. Çektiğiniz sıkıntıları, sorunları biliyorum. Fakat ben biliyorum ki hiç biriniz bu durumları yaşamak istemezdiniz” dedi

Toplam 42 Daire

MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı ile birlikte Kemaliye mahallesinde dönüşüm mağdurlarıyla Hendek Belediyesi Nikah ve Toplantı salonunda bir araya gelen Başkan Turgut Babaoğlu, “Kemaliye mahallesinde doğmuş büyümüş bir kardeşiniz, komşunuz, arkadaşınız olarak sizleri en iyi ben anlıyorum. Çok şükür uzun uğraşlar sonucunda bu işi çözdük.

Hayırlı olsun. İstediğimiz kadar çabuk bitirmedik ama bitirmek için çalışma içinde olduk. Bu işi çözeceksek biz çözeriz diye hep söyledim. 3 binanın sadece birinde iskan vardı, 2’sinde yoktu.

Yani 42 dairenin iskan işlemleri tamamlandı. Alanla alakalı olarak imar plan çalışmaları devam ediyor. O konuda da yaşanan mağduriyetleri çözüme kavuşturacağız.

 Bu başarı hepimizin göreve geldiğimiz andan itibaren kent planlaması alanında önemli adımlar attık. Hep birlikte atmaya devam edeceğiz. Bayramınız şimdiden kutlu olsun” dedi.

Çifte Bayram Yaşadılar

Toplantı sonunda Başkan Babaoğlu, İlçe Başkanı Namlı ve beraberindekiler tarafından Kentsel Dönüşüm mağdurlarına iskanları teslim edildi. A Blok ve B Blok olarak iskanlarını alan vatandaşlar Başkan Babaoğlu’na ve ekibine teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2022, 19:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184