Sağlık, Mutluluk ve Sevgi Dolu Nice Bayramlara

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Birlik ve beraberliğin pekiştiği, sevgi, saygı, paylaşma ve dayanışma duygularının daha da güçlendiği bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek herkesin bayramını kutladı.

Sağlık, Mutluluk ve Sevgi Dolu Nice Bayramlara

Barış Ve Kardeşlik İklimi

Başkan Babaoğlu mesajında şu sözlere yer verdi; “Dini bayramların, kırgınlık ve küskünlüklerin yerini dostluk ve kardeşliğe bıraktığı, büyüklerin, akrabaların, hastaların, gazilerin ve şehit ailelerinin ziyaret edildiği, birlik ve beraberlik ruhu ile paylaşma duygularının daha da güçlendiği, yoksul ve muhtaçların hatırlandığı çok önemli günlerdir. Atalarımızın emaneti kutsal vatan toprakları üzerinde, kederde, sevinçte ve tasada birleşmiş bir milletin çocukları olarak, birlik ve beraberlik ruhu içerisinde dargınlık ve kırgınlığın yerini barış ve dostluğun aldığı bu müstesna günleri kutlamak en büyük mutluluğumuz.

Kurban, bir Müslüman’ın tüm varlığını Allah yolunda feda etmeye hazır olduğunun işaret ve ifadesi olmakla birlikte, mana ve muhtevası çok derin ve kavrayıcıdır.

Bağlarımızı Güçlendiriyor

Aynı zamanda Allah'a yaklaşmak, yakınlaşmak ve rızasını kazanmak için üstlenilen manevi vecibenin sahip olunan imkânlar nispetinde ifası ve idamesidir. Kurban Bayramı dayanışma ve yardımlaşmanın simgesidir. Kurban Bayramı barış ve kardeşliğin sevincidir. Kurban Bayramı hatırlamanın ve hatırlanmanın sedası, adil ve hakkaniyetle bölüşmenin sevabıdır.

Besmeleyle kesilen her kurban, sıkılan her el, uzatılan her ikram, gülücükler saçan her yüz, hasret akşamlarından sonra şafakla doğan her vuslat birliğimizin harcı, dirliğimizin haysiyetidir. Bizi bir millet yapan, nihai olarak bu milleti eğilmez ve baş edilemez kudret haline getiren bayramların yüksek erdem ve esenliğidir. İdrak ettiğimiz Kurban Bayramı safları sıklaştıracak, kardeşlik bağlarımızı güçlendirecek, milli ve manevi hissiyatı daha da perçinleyecektir.

Hayırlı Bayramlar

Bayram, hayallerimizin üstünü örten felaketlere karşı manevi direniş sığınağı olacak ve ümit ederim ki bize yeni bir diriliş ve toparlanış ruhu kazandıracaktır. Temennim ve inancım budur. Bu vesileyle Hendekli hemşerilerimin, Sakaryalıların, ülkemizin, Türk Dünyasının ve İslam Âlemi’nin Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Tüm insanlığa, tüm kâinata sıhhat, afiyet, selamet ve kardeşlik getirmesini diliyorum. Nice bayramlara, hep birlikte, el ele, kol kola ve gönül gönüle kavuşmayı yüce Rabbim ’den niyaz ediyorum ”diye konuştu.

Hendek Belediyesi

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2022, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184