Sakarya Arıcılar Birliği Uluslararası Kongre Başarısı

Gerçekleştirdiği projeler ve çalışmalarla ilimizin bal üretim ve arıcılık alanında marka şehirler arasına girmesini sağlayan Sakarya Arıcılar Birliği, tüm dünyada büyük öneme sahip, Uluslararası Arıcılık Kongresinde (47. APIMONDIA) şehrimizi başarıyla temsil etti.

Sakarya Arıcılar Birliği Uluslararası Kongre Başarısı

Dünyanın pek çok ülkesinden bilim insanları ve arıcıların katılımıyla, 47.APIMONDIA Uluslararası Arıcılık Kongresi, geçtiğimiz hafta  İstanbul'da gerçekleştirildi. 120 ülkeden binlerce kişinin katıldığı konferansa ilimizi temsilen Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile ortak stantta Sakarya Arıcılar Birliği de katıldı. Arıcılık konusunda değerli bilgi paylaşımlarının, sunumların ve panellerin gerçekleştirildiği; ürünlerin tanıtıldığı, farklı kültürlerin kaynaştığı etkinliğe rekor katılım sağlandı.

Sakarya'yı arıcılık ve bal üretimi konusunda her fırsatta ileri taşıyan çalışmaları ile bilinen Sakarya Arıcılar Birliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile ortak katıldığı etkinlik boyunca ürün çeşitliliği ve renkli stant görüntüsü ile en çok ilgi çeken katılımcılar arasında yerini aldı. İlimizin arıcılık konusunda bereketli ürünlerinin tanıtıldığı stant, kongre yöneticileri ve katılımcılar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Sakarya Arıcılar Birliği Başkanı Mustafa Ör karşılaştıkları ilgiden dolayı memnuniyetlerini dile getirirken şunları söyledi: " Arıcılık konusunda her fırsatta Sakarya’mızı tanıtma ve potansiyelimizi dünyaya gösterme çalışmalarımız sürüyor. APIMONDIA gibi küresel çapta bir etkinlik bizler için çok büyük öneme sahip. Burada hem kendi çalışmalarımızı ve ürünlerimizi meslektaşlarımız ve değerli bilim insanlarımıza aktarabiliyoruz hem de dünyada ne gibi çalışmalar yapılıyor, yenilikler neler bunlar hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Bu büyük organizasyona katılmamıza vesile olan ve bizlere destek ve teşviklerini hiçbir zaman esirgemeyen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce'ye de sizler aracılığıyla bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184