Sakarya Fuarı'nda "Verim" çağrısı

Sakarya 5. Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı, 1.3 Milyar Liralık iş hacmi sağlayarak hem sektöre hem de şehre can suyu oldu.

Sakarya Fuarı'nda "Verim" çağrısı

Hendek Ticaret Merkezi ve Çok Amaçlı Fuar Alanı’nda düzenlenen fuara Sakarya ve çevre illerden 190 firma katıldı.

Hendek'e 200 kilometre çapında tüm yerleşim birimlerinden üreticiler için fuara özel servis tahsis edildi. Gün boyu üreticilerin fuarı ziyaret edip, sektördeki yeniliklerle buluşması sağlandı. Ardı ardına verilen siparişler ise fuar katılımcılarını sevindirdi.

Çok sayıda tarım makinası satıldı, 1.3 Milyar Liraya ulaşan iş hacmiyle hem sektör temsilcileri hem de üreticiler fuardan memnun ayrıldı. Ayrıca fuar, Sakarya ekonomisine de can suyu oldu. Konaklama, ulaşım ve gıda sektörü başta olmak üzere şehrin tüm dinamiklerine fayda sağladı.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar da fuarı ziyaret etti. “Verimli” üretim için fuarların çok önemli olduğunu vurgulayan Bayraktar “Sakarya Fuarı her yıl büyümeye devam ediyor. Ziraat Odaları olarak biz, fuarlara büyük önem veriyoruz. Çiftçi üretimi verimli hale getirmek için gerekli olan bilgi ve teknolojiyle fuarlarda buluşuyor. Ülkemizin, insanlarımızın gıda güvenliği için verimi yakalamalıyız. Bu küresel rekabet için de önemli çünkü dünyada gıda milliyetçiliği var. Yüksek verim çiftçinin refahını da ihracatı da artırıyor. Dünyayla rekabet şansı yakalıyorsunuz. Anahtar kelimemiz verim. Verim yükseldikçe sorunların aşılması da kolaylaşıyor" dedi.

GL Platform Genel Müdürü Gül Ceylan ise Sakarya Fuarı'nın ilk yılından itibaren gördüğü ilgi nedeniyle "Yeni Fuar Alanı"nın gündeme geldiğini belirterek "Sakarya, harika bir fuar alanına kavuşacak. O güne kadar Hendek'te çitçilerimizin buluşma noktası olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184