banner117

Şehidimizi Anıyoruz

Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan, vefatının 20. yılı olan 24 Ocak Pazar günü mezarı başında şehidin ailesi ve il-ilçe protokolünün katılımıyla anılacak. Tören pandemi kurallarına uygun şekilde gerçekleşecek.

Şehidimizi Anıyoruz
banner187

Mezarı Başında Dualarla Anılacak

Diyarbakır Emniyet Müdürü iken 2001 yılında uğradığı hain saldırı sonucu 5 polis memuruyla birlikte şehit edilen Ali Gaffar Okkan, 24 Ocak Pazar günü saat 12:00’de Hendek’te mezarı başında dualarla anılacak. Anma töreni pandemi kurallarına uygun bir şekilde düzenlenecek.

Pandemi Kurallarına Uygun Olacak

Hendek İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu gün yapılacak törene sadece şehidin ailesi, il ve ilçe protokolünün katılacağını bildirdi. İlhan, “ Şehidimizi 24 Ocak Pazar günü mezarı başında anacağız.

İstiklal Marşının okunması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından dualar edilerek şehidimizin mezarına karanfiller bırakılacak. Ardından tören son bulacak. Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan ve silah arkadaşlarıyla, tüm şehitlerimizi rahmetle ve dua ile anıyoruz” dedi

Hendek’in Evladı

Anma mesajı yayınlayan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ise, “ Devletimizin gülen yüzü olan ve Diyarbakır ile kardeşlik köprüleri kurmamıza vesile olan Şehidimiz Ali Gaffar Okkan’ı ve silah arkadaşlarını vefatının 20. yılında rahmet ve dua ile anıyorum. A.Gaffar Okkan’ın Hendek için her zaman ayrı bir yeri var. Onun anısını yaşatmak, onun hayatından ders çıkartmak ve gelecek nesillere aktarmak her zaman temel hedefimiz olmalı.

Her söylemi ve davranışı ile örnek bir insan olan A.Gaffar Okkan, sadece Diyarbakır halkının değil tüm Türkiye’nin gönlünde taht kurmuş bir devlet adamıdır. Her yıl yüreklere dokunan manzaralar ve söylemler eşliğinde onu anıyor ve anılarını yaşatmaya devam ediyoruz. Diyarbakır’ın Gaffar Babası, Hendek’in evladı kıymetli ağabeyimizi ve silah arkadaşlarını vefatlarının 20’nci yılında bir kez daha rahmet ve saygı ile anıyorum. Bu vesileyle vatan için canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun” dedi.

Hendek Belediyesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
İrfan Yaşar ERDEM
İrfan Yaşar ERDEM - 1 ay Önce

BAŞTA ŞEHİT EMNİYET MÜDÜRÜMÜZ ALİ GAFFAR OKAN VE SİLAH ARKADAŞLARINA ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUM RABBİM MEKANLARINI CENNET EYLESİN İNŞALLAH. ŞEHADETE ERMELERİNİN 20.YIL DÖNÜMÜNÜ ANDIĞIMIZ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE SAYGI ANIYORUM GERÇEK DEVLET ADAMI BU İŞTE HER DEVLET ADAMINA KISMÉT OLMAZ BU KADAR SEVİLMEYİ 20 YIL NE ÇABUK GEÇTİ SANKİ DAHA DÜN GİBİ HALÂ İNSANLARIN YÜREĞİNDE DİYARBAKIR HÉR ALANINDA POSTERLERİ İLE ANILIYORLAR VE SEVDA DÜNYA VAR ODUKÇADA ÖYLE KALACAK.ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANLARI CENNET RUHLARI ŞAD OLSUN.

banner83

banner184