Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan için 1350 kilometre pedal çevirdi

İzmirli Bisikletçi Orhan Kotluk, 24 Ocak 2001'de düzenlenen silahlı saldırıda 5 silah arkadaşıyla birlikte şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan için, Diyarbakır’dan memleketi Sakarya’ya kadar bisikletiyle pedal çevirdi.

Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan için 1350 kilometre pedal çevirdi

Okkan’ın şehit olduğu yerde yapılan anıtının önünden hareket eden Kotluk, 1230 kilometre pedal çevirerek, Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’nın Sakarya Hendek ilçesinde bulunan mezarı başında sona erdi.

Diyarbakır’a gelen İzmirli bisikletçi Orhan Koltuk, Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan için, anıtının bulunduğu Sezai Karakoç Bulvarı’ndan başlayarak, defnedildiği Sakarya’nın Hendek ilçesine doğru bisiklet turu tamamladı Koltuk, Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Kayseri, Kırşehir, Kırıkkale, Ankara, Bolu ve Düzce illerinden geçeceği turunu 10 günde tamamladı.

Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkanın mezarı başına gelen Orhan Kotluk Diyarbakırdan getirdiği Türk bayrağını Hendek İlçe Emniyet Müdürüne verdi.

Daha sonra mezarı başında dua ettiler.

Bisiklet sporcusu Orhan Kotlu, iki bin beşten bu yana bu aziz vatan için canlarını feda etmiş şehitlerimiz için pedal çeviriyorum.

Şimdiki projem 2001 de Diyarbakır'da görevi başında şehit edilen Ali Gaffar Okan'ın Sezayi Karakoç Bulvarı'ndan başlattığım on günlük bisiklet turu sonrasında bugün Sakarya'nın Hendek ilçesinde bulunan mezarı başındayım.

Toplamda bin üç yüz elli kilometre yolculuk yaptım. Sırasıyla Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Kayseri, Kırşehir, Kırşehir, Ankara, Bolu, Sakarya bugün Hendek'teyim. On günün sonunda bugün buraya ulaştım. Çok güzel bir duygu. Aziz kahramanlarımızı unutturmamak adına bu faaliyeti yapma kararı aldım. 2 bin beşten beri. Ali Gaffar Okan gibi Fethi Seki  gibi Kara Fatma gibi  Bunların hepsine bisikletimle mezarlarını ziyaret etmek.

Amacım yeni nesle  bu vatanın nasıl kolay kazanılmadığını anlatabilmek, on günlük yolculuk sonrası bugün buraya ulaştım şanlı bayrağımızı teslim etmenin gururunu yaşıyorum.

 Bugün burada dinlendikten sonra yarın otobüsle İzmir'e evime döneceğim dedi.

İzmirli Bisikletçi Orhan Kotluk Hendek Emniyet Müdürü Mesut Eyigün’e Türk Bayrağı Hediye etti

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmutbeyli
Mahmutbeyli - 4 hafta Önce

Gaffar Okkanımızı şehit eden katillerin serbest bırakılmasına sebep olan akp ye duyurulur.

SIRADAKİ HABER

banner83

banner184