banner117

Selman Dede'nin Yeni Ağası Destici Oldu

Hendek Selman Dede Yağlı Güreşlerinin yeni Güreş Ağası BBP Genel Başkanı Mustafa Destici oldu.

Selman Dede'nin Yeni Ağası Destici Oldu
banner187


Selman Dede Yağlı Güreşleri ve Sünnet Şöleninin Ağalık yarışı sonucu Selman Dede Güreşlerinin yeni Ağası BBP Genel Başkanı Mustafa Destici oldu.
Ağalık için 5 aday yarıştı

Selman Dede Yağlı Güreşlerinin Ağalık yarışmasına 5 aday katıldı. Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun 50 Bin TL olarak başlattığı Ağalık yarışmasının fiyatı açık artırma ile 100 Bin TL’ye geldiğinde ihaleyi gerçekleştiren Cazgır 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci’yi mikrofona davet etti. Mikrofona gelen İnci, Ağa arıyorsanız en büyük Ağa burada, tüm Ağa adaylarımız ortak karar ile Genel Başkana teklif etsin onu Ağa yapsın diyerek BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’yi işaret etti.
Destici 200 Bin TL ile Ağa seçildi

İnci’nin teklifi üzerine Ağalık yarışına giren tüm adaylar ortak karar ile Selman Dede Güreş Ağalığını BBP Genel Başkanı Destici’ye teklif etti. Ağalık ihalesine gelen en son teklifin 100 Bin TL olduğu hatırlatılan Destici, Selman Dede Güreş Ağalığı için teklifini 200 Bin TL olarak açıklamasının ardından ihaleyi gerçekleştiren cazgır 200 Bin TL teklif eden BBP Genel Başkanı Destici’ye hayırlı olsun diyerek Destici’nin Ağalığını ilan etti.

Beni onurlandırdınız

Güreş Ağası olarak seçilmesi sonrası konuşan Destici, buraya gelirken aklımda böyle bir şey yoktu ama burada genç Ağamızı görünce heves ettim işin doğrusu. Baktım ki Ağa olmuş ve görevini hakkıyla yapmış gerçi Ali Başkanımızın da bunda katkısı var, tecrübesini konuşturdu işin doğrusu. Tabi en büyük katkı Bizim Turgut’ta, Turgut Başkanımızda.

Ağalık yarışına katılan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum benim ismim üzerinde birleştiler. En büyük teşekkürü de siz değerli Hendekli kardeşlerimize ve Hendekli güreş severlere ediyorum. Rabbim bu geleneğimizi, bu kültürümüzü, bu örfümüzü, bu âdetimizi Dünya var oldukça sürdürmeyi bize nasip etsin ve Türk’ün sırtını yere getirmesin. Hayırlı, mübarek olsun, inşallah şahsıma tevdi edilen bu görevi yapma gayreti içerisinde olacağız. Beni onurlandırdınız, gururlandırdınız. Bu benim için çok büyük bir şeref, bu şerefi bana bahşettiğiniz için hepinize şükranlarımı sunuyorum diyerek hayırlı olması temennilerinde bulundu.

Konuşmaların ardından Yeni Güreş Ağası Mustafa Destici protokol üyeleri ile birlikte Güreş alanına girerek güreş severleri selamladılar.


Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2019, 22:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184