banner117

Sofu’dan Çanakkale Zaferi Mesajı

Cumhur İttifakı Ak Parti Hendek Belediye Başkan Adayı Ali Kemal Sofu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Sofu’dan Çanakkale Zaferi Mesajı
banner187


Çanakkale bu ülkenin doğusundan, batısına, kuzeyinden güneyine, Kıblesi bir, Allah'ı bir, Peygamberi bir olan insanların kanlarının birbirine karıştığı ve aynı topraklar üzerinde can verdiği, Merhum Mehmet Akif'in dediği gibi, Asım'ın neslinin namusunu çiğnetmediği ve Bedir'in aslanlarının ancak bu kadar şanlı olduğu bir savaşın adıdır.

Çanakkale, tarihten silinmek istenen bir milletin bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, sarsılmaz bir imanla vatanını canı pahasına nasıl koruduğunu gösteren, dili, rengi, etnik kökeni farklı, ancak kader birliği yapmış vatan evlatlarının şehit düştüğü yerdir.

Dün olduğu gibi bugünde sahip olduğumuz bu değerleri koruma ve geliştirme adına karşımıza çıkan her zorluğu ve engeli aşma azminde olduğumuz muhakkaktır.

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 104. Yıldönümünde, tarihe sığmayacak kadar büyük bir destan yazan, kutsal vatan topraklarımızın her bir karışı için göğsünü siper ederek yurdumuzu düşmandan temizleyen tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, gazilerimize saygılarımı sunuyorum.


Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2019, 14:11
YORUM EKLE

banner83

banner184