banner117

Tam Kapanma Getirildi

Koronavirüs nedeniyle Ülke genelinde tam kapanmaya geçilecek.

Tam Kapanma Getirildi
banner187

Kabine toplantısının ardından koronavirüs ile ilgili alınan yeni tedbirlere ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Nisan'da 17 Mayıs'a kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz ifadelerine yer verdi.

29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz diyen Erdoğan, İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir.

Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek.

Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.

Anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir.

Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecektir.

Sürecin hedeflediğimiz sonuçları verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanacak, tedbirlerin istismarına izin verilmeyecektir ifadelerine yer verdi.

Muhtarlara aşı müjdesi

Erdoğan konuşmasında salgın başladığından beri filyasyon ekipleriyle yoğun mesai sarf eden muhtarlarımızın da aşılarına başlanacağının bilgisini paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2021, 20:33
YORUM EKLE

banner83

banner184