banner117

Yapılandırmada Son Gün Hatırlatması

Sakarya Vergi Dairesi Başkanlığından vergi yapılandırmaları ile ilgili son gün hatırlatması.

Yapılandırmada Son Gün Hatırlatması
banner187

Sakarya Vergi Dairesi Başkanı İlhan Akçay, borçların yapılandırılması kanunundan yararlanmak için başvuruların 1 Şubat'ta sona ereceğini hatırlattı.

Yapılandırmaya ilişkin yapılan yazılı açıklamada;

7256 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun 17 Kasım 2020 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe girmiş, 01.02.2021 tarihinde başvurular sona erecektir.

Kamuoyu ve vatandaşlarımızın kanun kapsamına giren vergi ve ceza borçlarını öğrenmek, peşin veya taksitle ödeme imkanlarından yararlanmak için 01.02.2021 tarihine kadar bağlı bulundukları vergi dairelerine şahsen ve posta yoluyla ya da Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesi üzerinden elektronik ortamda başvuru yapmaları gerekmektedir.

Öte yandan COVİD-19 pandemisi nedeniyle başvurularınızın www.gib.gov.tr adresinde yer alan İnteraktif Vergi Dairesi uygulaması üzerinden elektronik ortamda ya da posta yoluyla yapılması ve ödemelerde de kredi kartı veya banka kartı ile İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden veya anlaşmalı bankalar aracılığı ile ödeme yöntemlerinin tercih edilmesi hususunu tekrar hatırlatmak isteriz.

7256 sayılı kanunun yürürlüğe girmesiyle birlikte Sakarya Vergi Dairesi Başkanlığına bağlı birimlerine bugüne kadar yüz binini aşan (100.000) başvuru olduğu halen yoğun bir başvuru trafiği sürmektedir.

COVİD-19 salgınının yaşandığı bu süreçte vergi dairelerinde yaşanan yoğunluktan kaynaklı olarak mümkün mertebe başvuruların, elektronik ortamda yapılması hem çalışanlarımızın hem de mükelleflerimizin sağlığı açısından çok büyük önem arz etmektedir ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2021, 17:49
YORUM EKLE

banner83

banner184