Zincir Marketlere Denetim

Hendek’te zincir marketlere yönelik denetim gerçekleştirildi.

Zincir Marketlere Denetim

Ticaret Bakanlığı ekipleri ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Hendek Belediyesi zabıta ekipleri tarafından Hendek'te bulunan zincir marketlere yönelik denetim gerçekleştirildi. Yapılan denetimlerde kurallara uymayan işletmelere cezai işlem uygulandı.

Tek tek kontrol ettiler

Hendek’te zincir marketlere yönelik denetimler devam ediyor. Ticaret Bakanlığı ekipleri ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Hendek Belediyesi zabıta ekipleri marketlerdeki ürünleri tek tek mercek altına aldı. İlçe merkezindeki zincir marketlerde gerçekleştirilen denetimlerde ürünlerin etiket ve kasa fiyatlarının yanı sıra son kullanma tarihi, hijyen, gramaj kontrolü ve etiket kontrolleri gerçekleştirildi. Kurallara uymayan işletmelere cezai işlem uygulandı.

Cezai işlem uygulandı

Yapılan denetimlerde marketlere sık sık uyarılarda bulunan ekipler tespit ettikleri son kullanım tarihi geçmiş ürünler hakkında ise bazı marketlere yasal işlem gerçekleştirdi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada “Hendek merkezinde bulunan zincir marketlerin denetimi titizlikle gerçekleştirilmiştir. Marketlerde bulunan ürünlerin son kullanma tarihlerine bakıldı, genel temizlik ile alakalı gerekli tüm uyarılar teker teker yapıldı. Ürünlerin etiket ve kasa fiyatlarının yanı sıra gramaj kontrolü gerçekleştirildi” denildi. Denetimlerde işletmelerin öncelikle uyarıldığını ifade eden ekipler, aynı hatanın tekrarı halinde söz konusu işletme hakkında gerekli cezai işlemin yapıldığını zincir marketlere yönelik denetimlerin artarak devam edeceğini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184