Feyiz Kızı Kitap Lasman ve İmza günü yapıldı

Aydın Birinci’nin yazdığı Feyiz Kızı adlı kitap tanıtım ve imza günü Hendek Belediyesi Nikah ve toplantı salonunda yapıldı.

Feyiz Kızı Kitap Lasman ve İmza günü yapıldı

Hendek Belediyesi Nikah ve toplantı salonunda yapılan ‘’ Feyiz Kızı’’ lasman ve imza günü yoğun katılım ile yapıldı.

Feyiz Kızı adlı kitap tanıtım ve imza günü’ne Hendek Belediye Başkan yardımcısı Fatih Öztürk, Büyük Birlik Partisi Hendek Belediyesi başkan adayı İrfan Püsküllü, İyi Parti Hendek Belediyesi Başkan adayı Fatih Bayındır, Saadet Partisi Hendek Belediye başkan adayı Serdar Büyüker,Siyasi parti temsilcileri,STK temsilcileri ,Kurum amirleri ,Muhtarlar ve davetliler katıldı.

Feyiz Kızı yazarı Aydın Birinci lamsan öncesi kitabını alan kişilere kitabını imzaladı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasından sonra 1916 ‘da Karadeniz’de yaşanan Rum işgalini anlatan belgesel gösterildi.

‘’ Feyiz Kızı’’ lasman ve imza günü ilk konuşmasını Orhan Topçu Yaptı, Aydın Birinci kardeşimin kitap tanıtım toplantısına hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan Yazar Gazeteci Orhan Topçu konuşmak çok kolaydır düşündüklerinizi yazıya dökmen dünyanın en zor işidir Otuz yıllık birikimimi siz değerli hendek halkına hizmetine sunduk bu gün çok sevinçliyim sanki kendi kitap günüm hendek değerlerini kaybetmesin kazansın hepimiz faniyiz herkes ölümü tadacak öldükten sonra peşinizde bir eser bırakıyorsanız ne mutlu size.

Aydın Birinci arkadaşımız da bunu yaptı onu çok iyi anlıyorum emekleri nasıl çile çektiğini nasıl ter döktüğünü beklide uykularının kaçtığı günleri geceleri tahmin ediyorum.

Ben kendisini cani gönülden tebrik ediyorum Hendek’te yazar sıfatı kazanan , Şair sıfatı kazanan , Ressam sıfatı kazanan insanlara sahip çıkalım bu insanların emeği ile Hendek’teki bazı şeyler unutulmayacak Hendek’in kültürü yaşayacak Hendek’in adı her zaman anılacak dedi.

Halk Şairi Dursun Yelken ‘’Sakarya Şiiri’’ni geceye katılanlara okudu.

‘’Feyiz Kızı’’Kitabı yazarı Aydın Birinci yaptığı konuşmada, Yazarlık zor bir iş meziyet çok zor meslek te diyebiliriz çünkü kelimeleriyle beraber kelimelerle bir ritim çiziyorsunuz kitapta yani gitmediğiz yerleri, görmediğiz yerleri kelimelerle o insanlara okuyuculara anlatıyorsunuz çok önemli meziyet Feyiz Kızı kitabım da bunları anlatmaya çalıştım.

Belgeseli izledik belgesel kitabım hakkında sizlere fikir vermiştir diye düşünüyorum oradan da sizlere kısa bir mesaj romanım hakkında kısa bir hatırlatma yapayım 1. Dünya savaşında Rus işgali sırasında  kendi ülkesinden kendi topraklarından doğdukları büyüdükleri  atalarının yerleşmiş olduğu topraklardan  maalesef muhazaret sebebiyle yani  muhadir sebebiyle  göç etmek zorunda kalan geçmişimizle ilgili kitap yazdım.

Bunu yazmamda ilham aldığım tabiî ki kendi ailem ailemden duyduklarım  Dedelerimden, Ninelerimden duyduğum göç hikayeleri idi.

Katılımlarınızdan ötürü hepinize çok çok teşekkür ediyorum  gerçekten beni onure ettiniz hepinize teşekkür ederim dedi.

Lamsan ve imza töreni ‘’Feyiz Kızı’’ kitabı yazarı Aydın Birinci’ye katılanlar tarafından tebrik edilmesi ve çekilen fotoğraflar sonrası sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2024, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner83

banner184