112’nci Dikmen Yayla Şenliklerine Davet

Hendek Dikmen yaylasında geleneksel hale gelen ve birbirinden güzel etkinlere sahne olacak olan Dikmen Yayla Şenliği bu yılda coşku ile geçecek.

112’nci Dikmen Yayla Şenliklerine Davet

 2 - 3 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 112’nci Dikmen Yayla Şenlikleri'ne geri sayım başladı.

Dikmen Yayla Şenliği 2 – 3 Temmuzda

Yaylaları ve yayla şenlikleri ile öne çıkan Hendek, binlerce kişinin katılımı ile vatandaşların aynı horon halkasında bir arya geldiği yayla Dikmen Yayla şenliğine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Salgın hastalığın etkisinin iyice azalması ve başta maske olmak üzere birçok kısıtlamanın kaldırılmasının ardından vatandaşların dört gözle beklediği Dikmen Yayla Şenliğinin tarihleri açıklandı. 2 - 3 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan şenlikte ünlü sanatçılar sahne alacak.

Ünlü Sanatçılar Sahne Alacak

2 gün 2 gece sürecek şenliklerde ünlü Sanatçılar Meryem Akyüz, Gizem Kara, Yavuz Tonyalı, Filiz Karadeniz, Atilla İlerin, Murat Kurtuluş, Aydın Güner, Erdican Çetinkala, Beratcan Sarı, Emre Sarıcı, Ümit Kazın, Serdar Sarı, Erdal Köseoğlu, İsmail Güler, Yamaç Ağsarlı, Muhammet Yıldıztaş, Sait Ceylan, Yasin Kılıç, Serdar Sarı sahne alacak.

 Dikmen Yaylası’nda yapılacak olan şenliklere birbirinden güzel Karadeniz sanatçıları katılarak iki gün boyunca yaylacıları doyasıya eğlendirecek.

Muhtar Ayvaz: Herkesi Bekliyoruz

İlk olarak Hendek Belediye Başkanını makamında ziyaret ederek yayla şenliği çalışmaları hakkında bilgiler veren Hendek Dikmen Mahalle Muhtarı Menderes Ayvaz, “ Başkanımız Sn. Turgut Babaoğlu ile yaylamızda yapılacak olan şenlik çalışmaları hakkında ve tedbirler hakkında istişare yaptık. Sağ olsun başkanımız bize her türlü desteği sağlayacağını ifade etti. Kendilerine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ücretsiz şenliğimize tüm halkımızı bekliyoruz” diye konuştu.

Başkan Babaoğlu: Geneleklerimize Sahip Çıkıyoruz

Kültürü, doğası ve yaylalarıyla Hendek olarak Sakarya’nın en güzel yaylalarına sahip olduklarının altını çizen Başkan Babaoğlu, bu yıl 112’ncisi düzenlenecek olan Dikmen Yayla şenlikleri öncesi Muhtar Menderes Ayvaz’ı makamımda misafir ederek, şenlik çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Yaylacılık geleneklerini sürdürmek ve yayla turizmini devam ettirmek istediklerini belirten Başkan Babaoğlu, “Pandemi nedeniyle ara verdiğimiz yayla şenliklerimizi bu yıl coşku ile kutlayacağız. Tadı damağımızda kalmıştı.

Tekrardan yaylalarda buluşmak, bir arada olmak, eğlenmek, neşelenmek, yerel yemeklerin tadına bakmak, yayla coşkusunu doyasıya yaşamak adına tüm yayla sevdalılarını 2 gün 1 gece ünlü sanatçılarımızın katılacağı şenliğe bekliyoruz” dedi.

Hendek Belediyesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Servet Muzaffer koşdu
Servet Muzaffer koşdu - 6 ay Önce

Bizleri özlemle beklediğimiz yayla şenliğimizde bizleri uzaktan ve yakından gelecek dost ve arkadaşlarımızla buluşmamızı sağlayan tüm emeği geçenlere çok teşekkür eder en içten sevgi ve saygılarımı sunarım hayırlı olsun

Mehmet Küçük
Mehmet Küçük - 6 ay Önce

İnşAllah herşey yolunda ve cok güzel olacak özlemle bekliyoruz

SIRADAKİ HABER

banner83

banner184