banner117

Burhan Satar Hayatını Kaybetti

ABD’de Müslümanlar Birliği Başkanlığı yapan Hendekli Burhan Satar hayatını kaybetti.

Burhan Satar Hayatını Kaybetti
banner187

Uzun süre Amerika Birleşik Devletleri’nde Müslümanlar Birliği Başkanlığı yapan 87 yaşındaki Hendekli Burhan Satar, koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Hendek Kalayık Mahallesinde ikamet eden 87 yaşındaki Burhan Satar, geçtiğimiz günlerde rahatsızlığı sebebiyle Hendek Devlet Hastanesine kaldırılmıştı.

Hastanede hayatını kaybetti

Koronavirüs semptomları görülen Satar'a Kovid-19 testi yapılmış ve tedbir amacıyla göğüs tomografisi de çekilmişti.

Tomografisinde koronavirüs bulgularına rastlanan Satar Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek Kovid-19 tedavisine başlanmıştı. Burada tedavisi devam eden Burhan Satar’ın dün akşam saatlerinde hayata gözlerini yumduğu öğrenilirken, Satar’ın ölüm haberini alan Ailesi, Dostları ve sevenlerinin büyük üzüntü yaşadığı öğrenildi.

Egemen Bağış baş sağlığı diledi

Satar'ın vefat haberini eski Bakan Prag Büyükelçisi Egemen Bağış sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile duyurdu.

Bağış yaptığı paylaşımda, “Öğrenciliğimizin geçtiği ABD’deki ilk Türk camisi, Brooklyn Fatih Camii Başimamı ve Amerika Müslümanlar Birliği Genel Başkanı Burhan Satar Hocamız Hakk’a yürüdü. Mekânı cennet olsun. ABD’deki Türk toplumuna ve biz gençlere çok emek veren bir büyüğümüzdü. Allah rahmet eylesin” ifadelerine yer verdi.

Satar’ın cenazesi ile ilgili henüz bir açıklama yapılmazken, işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün defnedilebileceği öğrenildi.

Cenaze ile ilgili açıklama geldi, Cenazesi bugün Kalayık Mahallesindeki hanesinde saat 15:00’da kılınacak cenaze namazının ardından Kalayık Mahallesi Aile Kabristanlığına defnedilecektir.

Hendekgundem Haber Ailesi Olarak Yakınlarına Baş Sağlığı ve Sabır Diliyoruz

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2020, 13:57
YORUM EKLE

banner83

banner184