Çamlıca Doğalgaza Kavuşuyor

Çamlıca’yı doğalgaza kavuşturacak olan 36 kilometrelik hat çalışması düzenlenen törenle başladı. Törende konuşan AGDAŞ Genel Müdürü Demir, Başkan Turgut Babaoğlu’nun desteğinin önemine dikkat çekerken Başkan Babaoğlu ve Kaymakam Acır yatırımın hayırlı olmasını diledi.

Çamlıca Doğalgaza Kavuşuyor

Doğalgaz Hattı

Hendek Çamlıca Mahallesinin uzun yıllardır beklediği doğalgaz yatırımı için ilk kepçe vuruldu. Çamlıca’nın Adapazarı Gaz Dağıtım A.Ş. (AGDAŞ) tarafından yatırım programına alınmasının ardından törenle çalışmalar başladı. Doğalgazı ilçeye taşıyarak evlere ulaştıracak olan hattın çalışmaları Hendek Belediyesi ve AGDAŞ işbirliğinde başladı. Düzenlenen törene Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, AGDAŞ Genel Müdürü Kenan Demir, Tüm Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Yağlı, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Kenan Demir: Başkanımız Desteğiyle Başlıyoruz

Açılışta töreninde konuşan AGDAŞ Genel Müdürü Kenan Demir, “Başkanımız Sayın Turgut Babaoğlu bize verdiği destek olmasaydı artan maliyetler nedeniyle biz bu yatırımı gerçekleştiremezdik. Bugün ilk kazmayı vuruyoruz. Allah’ın izni ile başladık, bitirmemek artık mümkün değil. 4 ay içerisinde Allah nasip ederse evlere doğalgazı ulaştıracağız. Çalışma süresince tüm tedbirleri alacağız. Her yer kazılacak mahalle sakinlerinden şimdiden özür diliyor, sabırlarına sığınıyorum. Mahallemize şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

Başkan Babaoğlu: Önemli Bir Yatırım

Daha sonra konuşan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ise, doğalgaz projesinin çok önemli olduğunu ifade ederek, “ Bugün burada başlayan yatırım, hizmet ve çalışma ilçemiz için çok önemli. Ben öncelikle ekonomik şartlarımızın sınırlı olmasına rağmen bu talebimizi geri çevirmeyerek burayı yatırım planlamasının içerisine bizi dahil eden AGDAŞ Genel Müdürümüz Kenan Demir’e şahsım ve İlçem adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Babaoğlu: İlçemize Hayırlı Olsun

Her rahmette bir zahmet olduğunu ifade eden Babaoğlu, “ Çalışmalar nedeniyle kazılar olacak. Bu zahmete de biraz katlanacağız. Hat tamamlandığında üst yapı ivedikle yapılacak. Bölge halkımıza da muhtarlarımıza da burada özveri düşüyor biraz çaba sarf edip zahmet çekeceğiz ama sonunda doğalgaza kavuşacağız. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımıza, geçmişten bugüne bu hizmetin kazandırılmasına emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Kaymakam Acır: Tebrik Ediyorum

Mahalle halkını ve protokolü sevgi ve saygı ile selamlayarak söze başlayan Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, “ Bugün çok güzel bir olay için bir araya toplanmış bulunuyoruz. Doğalgaz projesinin gerçekleşmesinde faydası olan Belediye Başkanımızı, AGDAŞ Genel Müdürümüzü ve tüm emeği geçenleri kutluyorum. Doğalgaz Projesinin mahallemize ilçemize ilimize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Dualarla Başladı

Konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Mürteza Gür tarafından dua ettirip, kurban kesimi gerçekleştirildi. Törenin ardından Çamlıca Doğalgaz boru hattının geçeceği güzergahlarda altyapı çalışması başlatıldı.

Hendek Belediyesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Keziban Dilek Özel
Keziban Dilek Özel - 2 ay Önce

Hayırlı olsun kendi köyüme yapılmış gibi sevindim umarım diğer köylere de doğalgaz gider ilgilenenlerin emeklerine sağlık

Behiç KAVAS
Behiç KAVAS - 2 ay Önce

öncelikle hayırlı uğurlu olsun çok mutlu oldum şahsım adına ivedi şekilde servetiye köyünede bekliyoruz saygılarımla ben behiç kavas

SIRADAKİ HABER

banner83

banner184